Kūdikių ir mažų vaikų maudymo dažnumas

Kūdikių ir mažų vaikų maudymo dažnumas

Maudymas. Pirmą kartą naujagimis maudomas po 1-2 dienų nukritus virkštelei. Kol virkštelė nenukrinta, kūdikis nemaudomas. Tik po kiekvieno išsituštinimo šiltu vandeniu apiplaunamas užpakaliukas.

Kūdikių ir mažų vaikų maudymo dažnumas. Pirmą gyvenimo pusmetį kūdikis maudomas kasdien, antrą pusmetį – kas antra diena, nuo 1 iki 2 metų vaikai maudomi 2 kartus per savaitę, o vyresni – kartą per savaitę. Jei namuose buitinės sąlygos nepalankios, tai ir mažus kūdikius galima maudyti rečiau – kas antra ar trečia diena.

Prieš maudant į vonelės dugną įklojamas švarus vystyklas, pripilama vandens, kurio temperatūra matuojama termometru, o ne ranka. Vandens temperatūra turi būti 37°C. Į vonelę kūdikis panardinamas atsargiai prilaikant galvutę kairiąja ranka, o prausiamas dešiniąja. Prausimui tinka švarios medžiagos gabalėlis arba minkšta kempinė. Ypač kruopščiai išplaunamos odos raukšlės. 1-2 kartus per savaitę kūdikis prausiamas ,,Vaikų” muilu.

Paprastai iš pradžių išmuilinama kūdikio galvutė, ausys, kaklas, liemuo apspaudant rankšluosčiu, rankos, kojos, o paskui visas apiplaunamas vandeniu. Pabaigoje švariu vandeniu nuprausiamas veidas. Plaunant galvutę, reikia stebėti, kad muilinas vanduo nepatektų į akis. Galvutė paprastai laikoma kiek panardinta vandenyje. Nereikia baimintis, jei vanduo pateks į ausis, tik po maudymo jas reikia nusausinti pridėjus prie ausies rankšluostį ir pakreipiant galvute į vieną ir kitą pusę.

Vengrų gydytoja Laslo Magda pataria kūdikį išmuilinti ant vystymo stalo ir tik paskui panardinti į vonelę ir nuprausti. Tai atliekama taip kūdikis guldomas ant švaraus vystyklo, o kitu vystyklu pridengiamas.

Tuomet muiluota kempine iš pradžių išmuilinama galvutė, ausys ir kaklas, paskui, nudengus vystyklą,- krūtinė, rankos ir nugara. Išmuilinus viršutinę kūno dalį, kūdikis vėl pridengiamas vystyklu ir muilinama apatinė kūno dalis: kojos, pilvas, lytiniai organai ir užpakaliukas. Išmuilintas kūdikis atsargiai, kad neišslystų, panardinamas į vandenį ir prausiamas kempine: iš pradžių galva, o paskui visas kūnas. Šis maudymo būdas turi privalumų, t. y. patogu ant vystymo stalo kruopščiai išmuilinti visą kūną, bet kartu ir pavojingas, nes kūdikis gali peršalti.

Kūdikiai iki metų maudomi 5-7, o vyresni-10 ir daugiau minučių. Kambario, kuriame maudomas kūdikis, temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 22°C. Išmaudytas kūdikis guldomas tik ant jam skirto minkšto rankšluosčio, suvyniojamas į jį ir atsargiai šluostomas arba tik apspaudomas.

Taigi kūdikis visą laiką būna suvyniotas į rankšluostį, lieka tik tos atviros vietos, kurios šluostomos. Ypač kruopščiai reikia nusausinti odos raukšles. Kūdikį geriausiai maudyti prieš paskutinį maitinimą, apie 21-22val. Maudomas po maitinimo, jis greit užmiega.

About the author

vytasss administrator