Category Archive Įdomybės

Mineralinės trąšos yra plačiai naudojamos kaip vyraujantis metodas

Visi išmanantys sodininkai supranta, kad norint gauti gausų derlių, augalai turi būti tinkamai tręšti. Įprasta manyti, kad efektyviausia trąša yra mėšlas, nes tai natūralus šaltinis, kuriame yra visų augalų augimui reikalingų maisto medžiagų. Tačiau šis įsitikinimas yra tik iš dalies tikslus, nes gyvulių mėšlas pirmiausia aprūpina azotu ir jame trūksta kitų būtinų maistinių medžiagų. Norint išlaikyti subalansuotą tręšimo režimą, būtina įterpti mineralinių trąšų. Naudojant juos, bet koks maistinių medžiagų trūkumas gali būti greitai ištaisytas, tačiau labai svarbu susipažinti su konkrečių maistinių medžiagų trūkumo nustatymu įvairiuose augaluose, remiantis skirtingais rodikliais.

Kai trūksta azoto

Azoto trūkumas yra paplitęs reiškinys, sukeliantis įvairią žalingą poveikį augalams. Dėl to sumažėja lapų dydis ir blyškumas, todėl visas augalas pagelsta ir nuvysta. Be to, azoto trūkumas trukdo tinkamai vystytis gėlėms, todėl žydi nedaug su silpnais žiedkočiais. Česnakai, kuriems trūksta azoto, per anksti pagelsta, o kopūstų apatiniai lapai gelsta rausvai, todėl galiausiai jie atsiskiria. Be to, baltųjų kopūstų trūkumas pasireiškia dėl pailgų žiedinių kopūstų stiebų ir silpnų žiedynų.

Agurkų augaluose gali atsirasti geltonų ūsų, o jų vaisiai gali būti išlenkti, smaili forma. Šiems augalams atgaivinti rekomenduojama naudoti karbamido tirpalą, sumaišytą su 10 litrų vandens. Šį tirpalą reikia purkšti ant augalų lapijos ir laistyti šaknis. Paprastai per tris ar keturias dienas azoto trūkumo požymiai greičiausiai sumažės. Norint dar labiau sustiprinti atkuriamąjį poveikį, prieš laistymą patariama pabarstyti 50 gramų amonio salietros vienam kvadratiniam metrui sodo lysvės.

Kalio trūkumas

Tais atvejais, kai dirvožemyje trūksta kalio, augaluose įvyksta pastebima reakcija. Iš pradžių lapų galiukai praranda spalvą ir tampa blyškūs, vėliau tampa rudi ir sausi, vadinami krašto nudegimu. Per ilgą kalio trūkumo laikotarpį augalo stiebai susilpnėja, todėl jie gali sulinkti arba sugriūti. Pažymėtina, kad agurkų lapai išbrinksta ir jų kraštai nusilenkia žemyn. Norint pašalinti kalio trūkumą, rekomenduojama naudoti kalio chloridą, ypač 50 gramų 10 litrų vandens. Šiuo tirpalu reikia purkšti augalus, o dar 50–70 gramų kalio sulfato tolygiai paskirstyti aplink šaknis, po to gerai laistyti.

Natūralių ir mineralinių trąšų naudojimas žemės ūkio arenoje parodo jų efektyvumą ir patogumą naudoti.

Fosforo reikia nedelsiant ir neatidėliotinai.

Fosforo trūkumas yra retesnis nei azoto ar kalio trūkumas. Trūkstant fosforo, lapai įgauna blankų tamsiai žalią atspalvį, o apatinė lapų dalis įgauna melsvai žalios, alyvinės arba violetinės spalvos atspalvius, ypač pastebimus išilgai gyslų. Pomidorų daigų stiebai taip pat turi mėlynai žalią atspalvį. Gali atsirasti rausvų ir violetinių dėmių apraiškų. Prasideda lapų slinkimas, o žuvę lapai pereina į juodą spalvą. Daigai pasižymi susilpnėjusiu augimu ir lėtu vystymusi. Šiai problemai spręsti rekomenduojama naudoti koncentruotą superfosfatą (30 g vienam kvadratiniam metrui lovos).

Boras – optimalaus fiziologinio vystymosi ir estetinio tobulėjimo katalizatorius.

Augalai paprastai patiria šio esminio mikroelemento trūkumą, o tai daro didelę įtaką jų augimui. Pirminis boro trūkumo poveikis pastebimas stiebų augimo taškuose. Iškreipti stiebai ir lapai, taip pat šiurkštūs ir stambūs agurkai yra dažni simptomai. Be to, baltagūžių kopūstų stiebuose susidaro ertmės, žiedinių kopūstų žiedynai nukarsta ir paruduoja, tarp jų pradeda augti lapai. Burokėliai praranda galimybę būti ilgai laikomi, nes pradeda pūti net lysvėje ar laikant. Taip pat pažeidžiamos morkos, atsiranda juodų dėmių. Laimei, visas šias problemas galima efektyviai išspręsti apibarsčius lysves boro rūgštimi, naudojant 3 gramų kvadratiniam metrui santykį.

Mineralinės trąšos demonstruoja dvigubą efektyvumą ir patogų naudojimą. Norint maitinti antžeminę augalų dalį, juos reikia ištirpinti vandenyje, o po to nusėsti. Vėliau tirpalą galima patogiai išpilstyti į plastikinį butelį su purkštuvu, kad būtų lengviau panaudoti. Be to, dirvą galima pakankamai patręšti naudojant pagrindinį laistytuvą, o tikslų trąšų kiekį galima tiksliai išmatuoti naudojant elementarius indus, tokius kaip stiklinė ir šaukštas.

Kokiomis aplinkybėmis organinės trąšos yra naudingiausios?

Nepaisant daugybės naudingų savybių, susijusių su organinėmis trąšomis, nustatytų normų ir tręšimo gairių nesilaikymas gali turėti žalingą poveikį tiek dirvožemiui, tiek augalams. Ir atvirkščiai, griežtai laikantis rekomenduojamų praktikų, galima tikėtis optimalios šių trąšų naudos.

Karvių mėšlas yra plačiai naudojama organinė trąša, nes ji gali pagerinti dirvožemio struktūrą, padidinti oro pralaidumą ir pagerinti drėgmės įsisavinimą. Palyginti su kitomis trąšomis, tokiomis kaip durpės, karvių mėšlas yra lengvai prieinamas. Tačiau svarbu pažymėti, kad šias trąšas reikėtų tręšti tik kartą per ketverius metus, ne daugiau kaip 4 kg vienam kvadratiniam metrui. Pertręšiant karvių mėšlu, gali susidaryti tam tikrų medžiagų, ypač azoto, perteklius, todėl daržovės gali būti persotintos nitratais, ypač gausiai laistant.

Karvių ekskrementai, žinomi kaip karvių mėšlas, išsiskiria kaip paplitęs organinių trąšų pavyzdys.

Kad mėšlas būtų veiksmingas kaip trąša, mėšlas turi būti kruopščiai suyra, nes šviežias mėšlas kelia ligų, kenkėjų ir piktžolių sėklų riziką, o tai gali sukelti didelių problemų sodininkams. Be to, pradinis šviežio mėšlo skilimo procesas išskiria dujas, šilumą ir azotą, o tai gali sukelti pernelyg didelį nesubrendusių augalų augimą, galiausiai juos susilpnindama ir neleisdama vystytis pasėliams, tinkamiems ilgalaikiam saugojimui. Karvių mėšlu tręšiant rūgščias dirvas, svarbu atsižvelgti į tai, kad jis dar labiau padidina dirvožemio rūgštingumą. Tokiais atvejais tinkamesnis variantas yra arklių mėšlas, o jei naudojamas karvių mėšlas, jis turėtų būti derinamas su kalkėmis. Dedant mėšlą į sodinimo duobę, reikia būti atsargiems, kad augalo šaknys nesiliestų su mėšlu, nes tai gali nudeginti ir trukdyti augalui augti.

Paukščių išmatos turi didelę maistinę vertę, panašią į kompleksines mineralines trąšas. Juose gausu azoto, kalio, magnio ir fosforo bei bakteriofagų, kurie efektyviai naikina įvairius ligų sukėlėjus, todėl galima vienu metu tręšti ir dezinfekuoti žemę. Tačiau naudojant šias trąšas svarbu laikytis konkrečių nurodymų. Pavyzdžiui, paukštienos mėšle yra daug šlapimo rūgšties, todėl jį reikia derinti su durpėmis. Be to, galima paruošti vandeninį mėšlo antpilą, tačiau jis turi būti brandinamas 10 dienų. Sudrėkintą dirvą reikia palaistyti šiuo mišiniu, kuris pradeda veikti maždaug po savaitės, todėl patartina žemę lengvai uždengti. Kaip ir kitos organinės trąšos, naminių paukščių mėšlas gali būti pagrindinė trąša – rekomenduojamas kiekis yra iki 1,5 kg vienam kvadratiniam metrui dirvos. Šios trąšos išlieka veiksmingos iki 3 metų, o pavasario ir vasaros sezonu augalus galima tręšti iki trijų kartų.

Durpės, medžiaga, kurios dirvožemį purenančios savybės yra panašios į mėšlą, suteikia papildomos naudos, nes pagerina vandens absorbciją. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad durpės turi palyginti mažą maistinių medžiagų kiekį ir neefektyviai aprūpina azotu. Paprastai durpės naudojamos kaip kompostas, maišant jas su organinėmis mineralinėmis trąšomis. Prieš tręšiant šviežias durpes kaip trąšas, jas reikia aeruoti maždaug tris savaites, kad potencialiai kenksmingi rūgštiniai junginiai virstų nekenksmingomis oksidų formomis, ypač aliuminiu ir geležimi. Siekiant išvengti per didelio drėgmės ištraukimo iš dirvožemio, patartina naudoti pakankamai sudrėkintas durpes, ne daugiau kaip 60%. Trūkstant alternatyvių trąšų sodo reikmėms, durpės gali būti naudojamos kaip pagrindinė trąša, užkasant jas visu kastuvo gyliu. Durpes galima tręšti tiek pavasario, tiek vasaros sezonu. Svarbu atskirti tris durpių rūšis: viršutines, tarpines ir apatines. Pastarieji du variantai yra tinkami tręšimui, o viršutinis – žiemos augalų dangai. Reikia pažymėti, kad durpės turi tendenciją rūgštinti dirvą. Norint neutralizuoti šį poveikį, tręšiant rūgščią dirvą durpėmis, rekomenduojama sumaišyti su pelenais, dolomito milteliais arba kalkėmis.

Tręšiant organinėmis trąšomis reikia atidžiai atsižvelgti į kiekvienos augalų rūšies specifinius poreikius. Pavyzdžiui, agurkams labai naudinga naudoti vandenį, kuris buvo praturtintas perpuvusiu mėšlu, kuris buvo veikiamas saulės spindulių. Kita vertus, kopūstai klesti, kai augimo laikotarpiu patręšiami medžių pelenais. Esant silpnai besivystantiems morkų daigams, tręšimui galima panaudoti paukščių mėšlo skiedinį arba mėšlo srutas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pradinis tręšimas turėtų būti atliekamas tada, kai išdygsta 3-4 lapai. Kalbant apie pomidorus, pirmą kartą organinėmis trąšomis reikia tręšti praėjus maždaug 20 dienų po sodinukų pasodinimo. Antrą tręšimo seansą rekomenduojama atlikti, kai pradeda dygti žiedų spurgai, o trečiąjį – tada, kai krūmai visiškai žydi. Skystas karvių mėšlas ypač tinka pomidorams maitinti. Kita vertus, baklažanus reikėtų tręšti praėjus dviem savaitėms po daigų persodinimo ir jų žydėjimo fazėje. Šiuo tikslu mėšlo srutų ir vištienos mėšlo derinys yra labai veiksmingas.

Špinatai labai mėgsta rudens sezoną

Dar kartą špinatus galima sėti antroje rugpjūčio pusėje. Vasaros pabaigoje auginamos daržovės auga lėčiau dėl trumpesnių rudens dienų. Nors saulė ir toliau šildo, ji nėra tokia intensyvi, lyginant su vasaros pradžia. Krituliai dažnėja. Šios sąlygos yra palankios špinatams, todėl jie auga švelniai ir gausiai, panašiai kaip pavasarį. Be to, antroje vasaros pusėje špinatų priežiūra yra gana nesudėtinga, nes piktžolių ir kenkėjų pasitaiko mažiau. Todėl pagrindinė priežiūra, reikalinga špinatų auginimui, yra retinimas ir genėjimas.

Špinatai efektyviausiai sodinami nuėmus ankstyvųjų daržovių derlių, ypač tose vietose, kur anksčiau buvo auginami žirniai arba ankstyvosios morkos. Kitas labai naudingas pasirinkimas – špinatus auginti šiltnamyje nuėmus agurkų ar pomidorų derlių. Tokiais atvejais sodinimo langas gali prasidėti iki spalio pradžios, nes žemesnė temperatūra neveikia špinatų augimo, todėl lapkričio pabaigoje galima nuimti vėlyvą derlių. Norėdami kovoti su galimu staigių temperatūros kritimų šaltomis lapkričio dienomis poveikiu, kai kurie sodo entuziastai savo šiltnamiuose uždega mažas žvakutes. Šią techniką sodininkai mėgėjai dažniausiai taiko ir pavasarį, ir rudenį, kai kyla grėsmė šalčiui. Taikant šį metodą galima pasiekti optimalią temperatūros kontrolę šiltnamio aplinkoje.

Trūksta kaprizingų polinkių.

Natūralu, kad, kaip ir daugelis augalų, špinatai klesti regionuose, kuriuose gausu saulės šviesos. Nesvarbu, ar sėjate sode rugpjūčio mėnesį, ar vėliau šiltnamyje, būtina kruopščiai paruošti dirvą, purenant ją šakute ir kruopščiai pašalinant nepageidaujamą augmeniją. Idealiu atveju dirvožemis turėtų būti purios tekstūros ir neturėtų būti per daug praturtintas trąšomis. Taigi, nuėmus ankstesnių daržovių derlių, papildomai tręšti nereikia. Nepaisant to, labai svarbu palaikyti neutralų dirvožemio rūgštingumą, paprastai apie 6,0–7,0 pH.

Rūgščius dirvožemius galima papildyti įvairiomis šarminėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalkakmenis, dolomito kalkės, kreida, gesintos kalkės ar pelenai.

Be to, azoto kiekis dirvožemyje turi ypatingą reikšmę špinatų augimui. Nepakankamo špinatų derliaus atveju sumažėja špinatų derlius, o dėl azoto pertekliaus špinatuose kaupiasi nitratai.

Reikalinga tik minimali priežiūra.

Pradėkite ruoštis artėjančiam rudeniniam špinatų derliui, nes plačiai paplitęs šio lapinio žalumyno patrauklumas pirmiausia siejamas su išskirtine maistine nauda.

Rudenį špinatų auginimo procesas yra toks pat, kaip ir pavasarį. Tarp eilių rekomenduojama išlaikyti 20–25 cm atstumą ir sėti špinatų sėklas maždaug kas centimetrą eilėje. Sėklos turi būti švelniai įspaustos į dirvą ir padengtos plonu sluoksniu. Paprastai sudygsta per tris savaites. Išdygus pirmiesiems tikriesiems lapams, laistymas kalio arba amonio salietros tirpalu (10 l / 20g) gali padidinti derlių. Vienam kvadratiniam metrui patariama išpilti 6-8 litrus tirpalo. Po tręšimo svarbu laistyti paprastu vandeniu, kad trąšos nesudegintų daigų.

Sodo špinatų augimas ribojamas iki tam tikro 20-25 centimetrų gylio, todėl jis labai priklauso nuo tinkamos drėgmės. Dėl nepakankamos drėgmės augalams išsivysto pailgi stiebai ir šiurkštūs lapai. Norint patenkinti vandens poreikius, per savaitę rekomenduojama aprūpinti dideliu kiekiu maždaug 20 litrų vandens vienam kvadratiniam metrui. Optimalus laistymas turėtų būti atliekamas šiltesnėmis dienomis ir vakare. Špinatų daigams pasiekus tam tikrą augimo stadiją (maždaug po 4 savaičių po pasodinimo), patartina juos išretinti, tarp kiekvieno augalo paliekant maždaug 8-10 centimetrų tarpus. Jaunus išrautus augalus galima naudoti maisto ruošimui. Vėliau atliekamas kitas retinimo procesas, kai nupjaunamas kas kitas augalas. Labai svarbu pažymėti, kad špinatai klesti gerai supuvusiose sąlygose ir turi būti tinkamai gydomi. Be to, tą patį tirpalą, naudojamą daigams laistyti, galima naudoti ir rečiau augantiems špinatų augalams laistyti.

Esame patenkinti derlingu derliumi.

Nuo sėjos iki derliaus nuėmimo špinatams subręsti paprastai reikia maždaug 8 savaičių. Pradinį špinatų derlių galima gauti, kai visiškai išsivysto 5–6 lapai. Patartina iš pradžių susilaikyti nuo špinatų stiebo pjovimo, o sutelkti dėmesį į selektyvų lapų skynimą. Nuosekliai ir švelniai šalinant špinatų lapus tiesiai virš žemės lygio, galima užtikrinti ankstyvą derlių, prieš augalui dar nepraėjus žydėti. Labai svarbu vengti vartoti žydinčių špinatų lapus, nes jie tampa netinkami vartoti. Todėl prieš formuojant žiedyną patartina nupjauti visą augalą. Verta žinoti, kad iš 1 kvadratinio metro ploto galima surinkti apie 1,5–2 kg lapų.

„Naminiai“ dirvožemio rūgštingumo nustatymo metodai

Kelioms valandoms panardinkite filtravimo popierių, pavyzdžiui, naudojamą kavai, į raudonųjų kopūstų sultis. Vėliau, prieš statydami ant sudrėkintos dirvos, įsitikinkite, kad jis gerai išdžiūvo. Dėl to popierius turi turėti raudoną arba purpurinį atspalvį, kai jį veikia rūgšti dirvožemio aplinka, purpurinį arba mėlyną atspalvį esant neutralioms dirvožemio sąlygoms, o žalsvą atspalvį esant šarminėms dirvožemio kompozicijoms.

Dirvožemio rūgštingumą taip pat galima nustatyti stebint joje klestinčią natūralią augmeniją. Rūgščioje dirvoje auga samanos, viržiai, sedulos, spanguolės, mažos rūgštynės, našlaitės, viksvos. Kita vertus, šarminę dirvą renkasi sliekai ir apynė liucerna. Neutralioje dirvoje auga ankstyvosios viksvos ir jonažolės.

Pradėkite būtinus pasiruošimus artėjančiam rudeniniam špinatų derliui, nes špinatai puikiai tinka įvairių rūšių salotoms.

Lapija, kurią mums dovanojo dieviškumas.

Šiuo pavadinimu retkarčiais vadinami špinatų lapai, o jų populiarumą lemia išskirtinės maistinės savybės. Špinatuose ypač daug baltymų, cukraus, mineralinių druskų, jodo, vitaminų C, B, B, P, K, E, folio rūgšties, karotino ir geležies. Nedažnai daržovės turi tokią gausybę naudingų medžiagų. Mokslininkai išsiaiškino, kad špinatai daro teigiamą poveikį nervų sistemai, stabdo senėjimo procesą, gerina pažinimo funkciją ir ugdo vaikų pažintinius gebėjimus. Jų eksperimentai neabejotinai parodė naudingą špinatų poveikį asmenims, užsiimantiems sudėtingomis protinėmis užduotimis.

Iš špinatų galima pagaminti įvairius maistingus patiekalus, tokius kaip salotos, įdarai, sriubos, tyrės ir padažai. Šią universalią daržovę taip pat galima efektyviai konservuoti, išlaikant vertingą vitamino C ir karotino kiekį. Vartojimui ištisus metus špinatų lapus galima patogiai užšaldyti. Siekiant užtikrinti visų naudingų medžiagų išsaugojimą, labai svarbu špinatus užšaldyti iškart po derliaus nuėmimo. Laikant šaldytuve, nuskinti špinatai vos per dvi dienas neteks nemažos dalies vitamino C, o kambario temperatūroje gali prarasti iki 80 procentų šios esminės maistinės medžiagos. Be to, paruoštus špinatų patiekalus būtina laikyti šaldytuve, nes esant aukštai temperatūrai, per 24–48 valandas gali susidaryti nitratai – toksiškos druskos, kurias gamina bakterijos.

Baltosios garstyčios, kurios kartais vadinamos geltonosiomis arba angliškomis garstyčiomis

Baltosios garstyčios, kurios kartais vadinamos geltonosiomis arba angliškomis garstyčiomis, ilgą laiką buvo naudojamos žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, turintiems problemų su tulžies pūsle ir kepenimis, turintiems pilvo problemų, per daug pūlingų ir sąnarių skausmų.

Sodininkai gali pagerinti dirvą nenaudodami chemikalų, sodindami specialius augalus, vadinamus sideratais. Vienas geriausių sideratų augalų yra garstyčios.

Galite gyventi nenaudodami chemijos.

Stengiamės vis dažniau savo soduose nenaudoti chemikalų. Taip yra todėl, kad naudodami mažiau purškalų ir trąšų, pagamintų iš mineralinių medžiagų, kurias perkame, galime gauti geresnį ir natūralesnį derlių, kuriuo galėsime pasidalinti su savo šeimomis.

Rugpjūčio mėnesį ant pietų stalo pradedame matyti daug šviežių daržovių, o tuščiose sodo vietose sodiname specialius augalus, vadinamus žaliosiomis trąšomis.

Garstyčios yra tikrai geras augalas, padedantis pagerinti dirvą. Tai tarsi magija, nes dirvožemis gali būti toks pat geras, kaip naudojant gyvūnų kakas. Ūkininkai visame pasaulyje, ypač Vokietijoje, naudoja garstyčias, kad jų dirvožemis vėl būtų sveikas. Jie sodina garstyčias kelis kartus per metus, nes tai labai naudinga. Geriausia tai, kad jis natūralus ir nekainuoja daug, išskyrus sėklas.

Yra įvairių rūšių garstyčių. Baltosios garstyčios dažnai randamos tokiose vietose kaip Azija, Graikija, Afrika ir Naujoji Zelandija. Rudosios garstyčios dažniausiai naudojamos tokiose šalyse kaip Kanada, Rusija, Čekija, Prancūzija ir JAV. Juodosios garstyčios tikrai populiarios Prancūzijoje, Italijoje, Rumunijoje, Turkijoje, Anglijoje.

Lietuvoje baltosios garstyčios yra labiausiai žinoma ir dažniausiai auginama garstyčių rūšis. Tačiau čia taip pat galime auginti rudąsias ir juodąsias garstyčias, todėl svarbu sužinoti ir apie šias rūšis.

Kokius dalykus gali padaryti garstyčios?

Šie augalai, vadinami garstyčių augalais, išties gerai purena dirvą. Jie turi stiprias šaknis, kurios giliai patenka į žemę. Nupjovus šaknis, jos suyra ir dirvoje susidaro maži tuneliai. Šie tuneliai padeda orui ir vandeniui patekti į gilesnes dirvožemio dalis. Dėl to dirvožemis tampa puresnis ir geriau auga.

Šiuos augalus galima sodinti ištisus metus po derliaus nuėmimo. Garstyčios dažniausiai sodinamos rugpjūčio mėnesį. Jei jie pasodinti iki rugpjūčio vidurio, jie pradeda žydėti rugsėjo pabaigoje. Augančių augalų kiekis labiausiai priklauso nuo to, kiek drėgna ir karšta. Jei ruduo ilgas, saulėtas ir šlapias, augalų augs daug.

Kai garstyčios patenka į žemę, jos greitai suyra ir tampa augalų maistu. Tai padeda dirvožemiui tapti sveikam ir suteikia augalams daug maistinių medžiagų. Garstyčios dar geriau dirvai nei kompostas ir mėšlas!

Garstyčių trąšos puikiai tinka, kad augalai būtų sveiki ir saugūs nuo klaidų ir ligų. Jie turi specialių aliejų, kurie valo ir dezinfekuoja dirvą, naikina grybelius, naikina bakterijas. Jie taip pat neleidžia per daug augti piktžolėms.

Bitės labai mėgsta, kai auginame garstyčias, nes tai padeda joms pagaminti daugiau medaus. Jei garstyčias pasodinsime rudenį, pamatysime, kad bitės surenka daug medaus. Garstyčios gražiai atrodo savo geltona spalva, skanaus skonio ir maloniai kvepia.

Garstyčių galia tikrai naudinga gamtai ir nekainuoja daug. Jis taip pat naudojamas gaminant vaistus, tokius kaip tepalai ir pleistrai, padedantys esant aukštam kraujospūdžiui, nervų ir raumenų skausmams.

Norėdami naudoti garstyčias kaip trąšas, mes jų dedame į augalus, kad jie augtų stiprūs ir sveiki.

Kad garstyčių trąšos veiktų geriausiai, leiskite garstyčių augalams užaugti iki maždaug 30 cm aukščio. Turėtumėte palaidoti augalus, kai jie turi daug žalių lapų, prieš pat žydėjimą arba iškart po to, kai jie išeina. Jei jūsų sodo žemė sunki ir stora, garstyčias įberkite anksčiau, nes tokioje dirvoje lapai genda lėčiau. Jei jūsų dirvožemis lengvas ir smėlingas, lapai greičiau suyra, todėl galite juos užkasti šiek tiek vėliau.

Kai kurie sodininkai mano, kad rudenį garstyčių berti į žemę nereikia, nes pavasarį ruošiant dirvą, žiemos likę augalai savaime suyra. Jie mano, kad augalų palikimas žemėje per žiemą padeda išlaikyti svarbias maistines medžiagas dirvožemyje. Šios maistinės medžiagos yra tikrai naudingos augalams, kai jie daug auga vasarą. Kai kurie Amerikos mokslininkai taip pat nustatė, kad naudoti garstyčias taip pat gerai, kaip naudoti mėšlą.

Žmonėms, turintiems nedidelį sodą, geras sprendimas gali būti tiesiog specialiu įrankiu nupjauti garstyčių šaknis, o žaliąsias dalis palikti ant žemės.

Norėdami atsikratyti vabzdžių ar gyvūnų, kurie gali pakenkti ar sugadinti.

Kai į dirvą dedame garstyčių, jos padeda apsisaugoti nuo vabzdžių, galinčių pakenkti mūsų augalams. Šios klaidos, tokios kaip amarai, skruzdėlės, šliužai ir sraigės, nemėgsta garstyčių kvapo ar skonio. Viena blakė, kuri mūsų soduose sukelia daug rūpesčių, vadinama spragėsiais. Jie valgo augalų šaknis ir sėklas, o tai gali pakenkti mūsų daržovėms ir gražiems augalams. Spragėsiai yra maži ir plokšti, jie mėgsta slėptis dirvoje arba ant augalų. Tačiau kai sode keletą metų sodiname garstyčias, jos gali atsikratyti šių kenkėjų ir padaryti mūsų augalus sveikesnius.

Pasodinti garstyčias prieš auginant bulves yra gera idėja, nes tai padeda apsaugoti nuo vabzdžių ir kitų kenksmingų būtybių, kurios gali pakenkti bulvėms. Garstyčios veikia kaip natūrali bulvių apsauga.

Žirniai ir garstyčių augalai yra geri draugai. Jie padeda vieni kitiems augti ir saugo nuo kenkėjų, galinčių pakenkti žirniams.

Garstyčios yra skanus prieskonis, kuris pagerina mėsos skonį.

Dirvožemis nėra vieninteliai naudingi dalykai.

Garstyčių augalai auginami ne tik pramogai. Žmonės, dirbantys vaistinėse, gydytojai, virėjai – visi žino, kad garstyčios mums tikrai naudingos.

Baltosios garstyčios, dar vadinamos geltonosiomis arba angliškomis garstyčiomis, jau seniai vartojamos žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, turintiems problemų su tulžies pūslės ar kepenų ligomis, turintiems pilvo, dujų ir sąnarių skausmų. Kai žmonės gamina maistą, baltųjų garstyčių sėklas kartais deda į raugintas daržoves ir specialius padažus. Indijoje jie naudoja daug baltųjų garstyčių aštriems patiekalams. Baltosios garstyčios neturi kvapo, bet skonis tikrai stiprus, todėl gaminant su jomis suteikia skonį.

Rudosios garstyčios naudojamos gaminant vaistus, padedančius nuo aukšto kraujospūdžio, raumenų skausmo ir nervų skausmo. Tai taip pat pagerina maisto skonį, ypač mėsos ir žuvies patiekalus. Iš jo galima gaminti padažus, padažus ir prieskonius. Iš sėklų galima spausti aliejaus, kurį galima dėti į salotas, padažus ir kitą maistą.

Juodosios garstyčios, dar vadinamos tikrosiomis arba prancūziškomis garstyčiomis, naudojamos garstyčioms, kurias dažniausiai turime su maistu, gaminti. Jis turi stiprų kvapą, o skonis primena krienus. Gamindami žmonės juodąsias garstyčias dažnai maišo su baltosiomis garstyčiomis, kad garstyčios įgautų ypatingą skonį ir kvapą.

Agurkų auginimas patiems arba pirkimas iš ūkininkų?

Agurkų auginimas patiems arba pirkimas iš ūkininkų yra puikus būdas gauti skanių agurkų, kurių skonis tikrai geras, į juos nieko nepridedant.

Liepos mėnesį savo soduose galime pradėti auginti agurkus. Agurkai yra skani daržovė, kurią mėgsta daugelis. Juos tinka valgyti su įvairiais maisto produktais ir nėra daug kalorijų. Vasarą dažnai prie valgio pridedame agurkų. Jie skanūs, kai yra švieži, bet galime juos išsaugoti ir vėlesniam laikui konservuodami. Konservuoti agurkai, kuriuos gaminame patys, yra daug geresni už tuos, kuriuos perkame iš parduotuvės. Tačiau vis tiek turėtume valgyti šviežių agurkų.

Valgykite tol, kol jūsų pilvas jausis laimingas ir nebealks.

Agurkuose yra šiek tiek vitaminų ir mineralų, bet nedaug, palyginti su tuo, ko mūsų organizmui reikia kasdien. Gerosios agurkų medžiagos yra sultyse, todėl mūsų organizmas gali jas gerai pasisavinti. Agurkai gali būti naudingi žmonėms, kuriems sunku reguliariai lankytis tualete.

Agurkai tikrai naudingi mūsų organizmui! Juose yra specialių skaidulų, kurios gali padėti atsikratyti cholesterolio, kuris nėra naudingas mūsų širdžiai. Taigi šviežių agurkų valgymas gali padėti išvengti ligos, vadinamos ateroskleroze. Agurkai taip pat puikiai tinka žmonėms, kurie nori numesti svorio, nes jie neturi kalorijų. Tai reiškia, kad galime juos valgyti nesijaudindami, kad padidės. Jie taip pat padeda mūsų kūnams geriau dirbti, nes šlapinami ir skrandis išskiria specialias sultis. Dėl to mūsų kūnas veikia greičiau ir padeda išlikti sveikiems. Kai kurie tyrimai netgi teigia, kad kasdien suvalgius kelis agurkus, mūsų organizmas gali neleisti suvalgyto maisto paversti riebalais.

Įsitikinkite, kad nekepkite jo per ilgai.

Agurkai būna įvairių rūšių, o kai kurie skaniausi, kai dar maži ir ne iki galo užaugę. Šie agurkai yra apie 10-13 centimetrų ilgio ir švelnios odelės. Mums nereikia nuimti odos, nes ji turi skaniausią skonį. Jei norime gaminti raugintus agurkus, tai geriausiai tinka 10-15 centimetrų ilgio agurkai. O jei norime pagaminti mažesnius raugintus agurkus, galime naudoti 8-10 centimetrų ilgio agurkus.

Kai agurkai pasensta, pagelsta ir kietėja, jų skonis nebe toks geras. Tačiau iš jų vis tiek galite gaminti salotas, kurias dedate į stiklainius. Prieš valgydami agurkus nupjauname galiukus. Taip darome, nes galuose daug nitratų, kurių galima rasti ir konservuotose daržovėse.

Užkandžiai yra tarsi maži užkandžiai ar maži patiekalai, kuriuos valgote prieš pagrindinį valgį. Jie yra tarsi maža peržiūra ar anonsas, kad jūsų pilvas būtų sujaudintas dėl skanaus maisto, kuris bus kitas!

Agurkai, kuriuos užsiauginate ar perkate iš ūkininkų, patys savaime yra labai skanūs, o dar skanesni valgant su trupučiu šviežio medaus. Vasarą iš agurkų galite pasigaminti daug skanių užkandžių.

Susmulkintus agurkus sumaišykite su varške, įberkite druskos, pipirų, krapų. Tai skanus įdaras ant viryklės arba orkaitėje virtoms bulvėms. Agurkus supjaustykite vyniotiniais, išimkite vidurį ir įdarykite rikotą, sumaišytą su graikiniais riešutais. Įdėkite šiek tiek druskos ir petražolių, kad skaniai užkąstumėte iškyloje. Ant pagaliuko sudėkite agurką, pomidorą ir mocarelą su baziliku. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir citrinos sultimis, kad galėtumėte skaniai užkąsti ypatingame vakarėlyje.

Pats laikas skinti jau paruoštus derliaus agurkus! Dalis pirmųjų agurkų auginami specialiame pastate, vadinamame šiltnamyje.

Salotos yra įvairių daržovių ir kartais vaisių mišinys, kurį galite valgyti. Tai sveikas ir skanus būdas gauti daug maistinių medžiagų į savo kūną.

Agurkai yra puikus priedas prie salotų, nes jie puikiai dera su daugybe įvairių daržovių ir net kai kurių vaisių. Pavyzdžiui, agurkus galite supjaustyti labai plonais griežinėliais ir sumaišyti su melionais ar kriaušėmis. Tada pridėkite skrudintų migdolų, alyvuogių aliejaus ir mėlynojo pelėsinio sūrio, kad gautumėte vasariškas salotas, kurios puikiai dera su baltuoju vynu. Dar viena skani salotų idėja – saldžiąsias paprikas maišyti su obuoliais, kriaušėmis ir agurkais. Tiesiog pridėkite šiek tiek druskos ir užpilkite aliejaus, citrinos sulčių, druskos ir medaus. Šios salotos ypač skanios su kepta ar troškinta paukštiena.

Jei norite sotaus patiekalo, agurko gabalėlius galite sumaišyti su tarkuotu senu sūriu ir smulkintais virtais kiaušiniais. Jei norite, įdėkite šiek tiek česnako ir užpilkite mėgstamą majonezą. Taip bus gaivios ir aštrios salotos, kurios puikiai tiks su skrudinta balta duona.

Gėrimai yra dalykai, kuriuos vartojame norėdami numalšinti troškulį. Jie gali būti skysti ir įvairių skonių. Žmonės dažnai geria vandenį, kad išlaikytų hidrataciją, tačiau yra ir kitų gėrimų, tokių kaip sultys, pienas ir soda, kurių skonis skiriasi ir kuriais galima mėgautis saikingai.

Tikrai karštą dieną malonu išgerti gėrimo, kuris gali padėti atvėsti ir numalšinti troškulį. Vienas iš būdų tai padaryti – į ąsotį vandens įberti agurko griežinėlius. Taip pat galite pridėti šviežių mėtų ar citrinos griežinėlių, kad skonis būtų dar geresnis. Tai gaivus ir skanus gėrimas, kuris leis jums jaustis geriau, kai esate karštas ir ištroškęs.

Kitas agurko paruošimo būdas – nuimti odelę ir sutarkuoti smulkiais gabalėliais. Tada ant viršaus užberkite šiek tiek šviežių krapų ir baziliko. Po to agurką užpilkite šiek tiek natūralaus jogurto. Kad būtų lengviau gerti, galite įpilti šiek tiek vandens ir viską sumaišyti elektriniu plaktuvu. Šis gėrimas tikrai sveikas ir juo galima mėgautis net ir mažai valgant.

Marinuoti agurkai – tai specialiame acto, vandens, druskos, o kartais ir kitų prieskonių mišinyje mirkyti agurkai. Dėl to jų skonis yra rūgštus ir aštrus. Žmonės mėgsta valgyti marinuotus agurkus kaip užkandį arba dėti ant sumuštinių ar mėsainių, kad suteiktų papildomo skonio.

Marinuoti agurkai yra skanus vasaros skanėstas, puikiai tinkantis lauko kepsniams. Joms pagaminti reikia didelio stiklainio, keleto lapelių, krapų stiebo su žiedais, česnako. Svarbiausia yra gauti reikiamą druskos ir vandens kiekį. Į litrą vandens įdedate šaukštą druskos. Kai agurkai bus paruošti, stiklainius sandariai uždarykite. Šiuos raugintus agurkus galite laikyti ilgai, net iki žiemos, jei laikysite vėsioje vietoje. Jei norite, kad agurkai būtų paruošti greičiau, galite juos užpilti karštu sūriu vandeniu ir jie paraugs vos per dieną. Taip pat svarbu prinokusius agurkus laikyti kambario temperatūroje, ne per karštai, kad jų skonis nebūtų blogas.

Marinuoti reiškia maistą mirkyti arba aplieti specialiu padažu ar skystyje, kad jis būtų skanesnis ir aromatingesnis. Tai panašu į tai, kad prieš gaminant maistą jis gražiai pamirksta.

Agurkų marinavimas yra įprastas būdas juos paruošti žiemai. Raugindami agurkus naudojame specialų skystį, kuriame yra rūgšties. Ši rūgštis padeda sunaikinti visus blogus mikrobus ar grybus, kurie gali mus susirgti. Taip pat pridedame druskos, cukraus ir prieskonių, kad marinuoti agurkai būtų skanūs. Galime naudoti daugybę įvairių prieskonių, tokių kaip krapai, garstyčios ir juodieji pipirai.

Kad agurkai išliktų traškūs, prieš pildami padažą ar padažą kelioms valandoms padėkite juos į šaltą vandenį.

Ar valgomos piktžolės?

Ji taip pat mėgsta keliauti ir prižiūri savo kiemą, kuriame augina augalus, vadinamus piktžolėmis. Bet nesijaudink, ji jų nesaugo, nes negali jų atsikratyti. Vietoj to ji juos naudoja, kad suteiktų skonį savo šeimos patiekalams

Negalvoti apie didelius klausimus ar bandyti suprasti sudėtingas idėjas.

nemano, kad piktžolių auginimas yra didelis reikalas ar kažkas, ką ji tyčia pradėjo daryti. Ji sako, kad viskas jos gyvenime vyksta natūraliai, jai per daug nesistengiant. Mėsos ji jau seniai nevalgo, tačiau vegetare savęs nelaiko. Jei kas nors pasiūlys jai skanų patiekalą, net jei jame yra mėsos, ji pabandys kąsnelį. Tačiau ji tiesiog nemėgsta mėsos ir nejaučia poreikio jos valgyti. Ji tiesiog tokia.

labai mėgsta braškes, įvairių rūšių daržoves, vaisius, varškę, žuvį. Jie taip pat mėgsta gaminti maistą ir mano, kad tai atsipalaiduoja. sako, kad jiems tai tarsi terapija. Jie turi dvi dukras, todėl būtinai ruošia skanius patiekalus savo šeimai. Tačiau Indrei maisto gaminimas nėra darbas, o tai, ką daryti jiems labai patinka!

Kiemas, kuriame nėra nei lysvių, nei augalų.

į naujus namus atsikraustė prieš keletą metų. Norėjosi rūpintis aplinka, todėl daug dirbo, kad pašalintų piktžoles, sodintų žolę, kurdavo sodus. mano, kad gyvenant kaime svarbu pačiai užsiauginti braškių ir krapų. Jie neplanavo turėti daug daržovių ir sodų, bet viskas pamažu pradėjo augti savaime. Iš pradžių prie krapų buvo svogūnų, vėliau sodino įvairių prieskonių, net šiltnamį pastatė. Jie nustebo sužinoję, kad kai kurias gėles jų kieme iš tiesų galima valgyti.

Istorijos žmonės mėgsta gėles ir žoleles ruošti arbatą ir suteikti maistui skonio. Anksčiau jie pirkdavo arbatą iš parduotuvės, kurioje buvo chemijos, o dabar mieliau gamina arbatą iš mėtų ar čiobrelių. Jie taip pat mėgsta valgyti morkų ledus. Šeima džiaugiasi, kad jų skoniai keičiasi, mėgaujasi sveikesniu ir natūralesniu maistu.

Morkos yra skanus ir sveikas apelsinų maistas. gamina ledus iš morkų. turi sodą ir šiltnamį, kuriame augina daug įvairių augalų. Jie tai daro, nes taip yra geriau aplinkai ir nori, kad jų vaikai žinotų, iš kur gaunamas jų maistas. Jie mano, kad vaikams svarbu matyti, kaip auga augalai, ir išmokti apie juos pasitelkdami pojūčius. Tai reiškia, kad augalus reikia liesti, uostyti ir ragauti, kad juos iš tikrųjų suprastumėte.

Yra keletas augalų, vadinamų piktžolėmis, kurie iš tikrųjų yra naudingi. Vienas iš šių augalų vadinamas kiaulpiene. Kiekviena kiaulpienės dalis, kaip ir jos žiedai, lapai ir šaknys, turi gerų dalykų, kurių reikia mūsų organizmui, pavyzdžiui, vitaminų.

Piktžolės nėra sodo priešai

neina ieškoti nieko konkretaus, net informacijos. Bet kaip sakoma, kartais dalykai ateina tau jų neieškojus. Indra atvira naujai patirčiai ir susitikimams su naujais žmonėmis, o tai gali paskatinti išmokti naujų dalykų. Pavyzdžiui, sutiko seserį iš vienuolyno, kuri daug išmanė apie vaistažoles, todėl smalsavo jų gydomosios galios.

nekęsdavo piktžolių ir be jokio gailesčio jas pašalindavo iš kiemo. Tačiau dabar Indra apie piktžoles galvoja kitaip. Jie suprato, kad kai kurios piktžolės, pavyzdžiui, dilgėlės, kiaulpienės ir medetkos, turi ypatingų galių, kurios gali padėti išgydyti mūsų organizmą. Užuot vartojusi cheminius vaistus, mieliau ruošia arbatą su šiomis ypatingomis piktžolėmis, kad jos pasijustų geriau.

Šiandien turi sodą su daržovėmis ir augalais tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių. Keliaudama į įvairias vietas, ji mėgsta lankytis parduotuvėse, kuriose prekiaujama sėklomis. Indrei patinka pirkti augalų, apie kuriuos anksčiau negirdėjo, sėklas ir sodinti į žemę. Ji tikrai džiaugiasi, kad šie augalai auga ir žydi. taip pat mėgsta kalbėtis su žmonėmis, kurie parduoda sėklas ir augalus. Jie dalijasi informacija ir palaiko vienas kitą, kai augalui jų sode nesiseka. Jie taip pat susijaudina, kai netikėtai pasirodo gražios gėlės. Toks bendravimas svarbus, nes padeda atsipalaiduoti ir pailsėti nuo judraus ir greito pasaulio, kuriame gyvename.

Dilgėlė – tarsi visų vitaminų valdovė.

kieme yra įrengta speciali aikštelė su tvora, skirta apsaugoti kai kuriuos augalus, vadinamus dilgėlėmis. Dilgėlės gali mums peršti ir varginti, tačiau iš tikrųjų jos yra tikrai naudingos mūsų sveikatai. Indra sako, kad jie – kaip vitaminų karalius! Iš dilgėlių galite gaminti įvairius skanius patiekalus, pavyzdžiui, sriubas, salotas ir net pyragų įdarus.

Dilgėlės gali būti naudojamos, kad maistas būtų geresnis, o oda ir plaukai atrodytų gražiai. Jie taip pat gali neleisti žuviai ir mėsai sugesti karštu oru. Dilgėlės taip pat gali padėti augalams geriau augti. Nors dilgėlės gali atrodyti kaip įprasta piktžolė, jos gali pasiūlyti daug gerų dalykų!

Kiaulpienių turėjimas reiškia, kad kažkas turi krūvą kiaulpienių.

Vienoje sklypo dalyje kartu auga balandžiai, gysločiai, kiaulpienės. Indra daug žino, kaip kiaulpienės naudingos mūsų sveikatai. Tai įdomu, nes kiekvienoje šio augalo dalyje (gėlėse, lapuose ir šaknyse) yra mūsų organizmui naudingų dalykų, pavyzdžiui, vitaminų ir kitų naudingų dalykų.

Šių augalų gėles galite panaudoti salotoms, mėsai ir žuviai pagardinti. Taip pat iš šaknų galite pasigaminti sirupą ir kavą. Norėdami pasigaminti kavą, turite iškasti dar nepražydusių ar jau pražydusių kiaulpienių šaknis. Geriausios šaknys randamos rudenį. Iškasę juos turite išvalyti ir išdžiovinti. Geriausia leisti jiems išdžiūti natūraliai. Kai jie išdžiovinami, juos reikia lengvai paskrudinti ir sumalti, kad susidarytų kavos milteliai. Tada tereikia į puodelį suberti miltelius, užplikyti kaip įprastą kavą ir pasaldinti cukrumi ar medumi. Pagaliau galite mėgautis kiaulpienių kava!

sako, kad ši ypatinga kava jums netgi geriau nei įprastos kavos pupelės! Gerdami šį kiaulpienių gėrimą, gauname daug vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminai C, A, E, kalcio, fosforo, geležies ir organinių rūgščių. Kiaulpienių kava padeda mūsų kūnams dirbti greičiau ir gerina virškinimą.

Ir tai dar ne viskas. Naudodami pienžolės lapų sultis galite pasigaminti ypatingų dalykų savo odai, kad ji atrodytų dar gražiau.

Yra keletas augalų, vadinamų piktžolėmis, kurie iš tikrųjų gali būti naudingi. Vienas iš šių augalų, vadinamas gysločiais, tinka ne tik pjūviams valyti, patinimui mažinti ir kraujavimui stabdyti.

Gysločių ir balandžių pranašumai yra tai, kad jie turi daug privalumų.

nori, kad žinotume, kad gysločiai yra labai ypatingas augalas, galintis padaryti daug naudingų dalykų mūsų organizmui. Jie gali išvalyti mūsų pjūvius, padėti nuo skausmo ir kraujavimo, taip pat gydyti skrandžio problemas, tokias kaip opos ir viduriavimas. Gysločių sėklos gali padėti net tada, kai sunku nueiti į tualetą.

Baltieji balandžiai yra paukščiai, galintys pridaryti rūpesčių sode. Jie turi maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas C, kalcis, kalis ir baltymai. sako, kad šių paukščių lapai ir sėklos tinka maistui suteikti skonio, turi naudingų medžiagų, tokių kaip krakmolas.

Gėlės yra gražūs augalai, kurie maloniai kvepia, o prieskoniai yra ypatingi ingredientai, kurie pagerina maisto skonį.

Kieme gausu įvairių gėlių ir augalų. Kai kurie iš jų turi ypatingų galių padėti žmonėms jaustis geriau. Pavyzdžiui, nuo vieno augalo gali išnykti peršalimas, nuo kito – sumažėti patinimas, o nuo kito – karščiavimas. rūpinasi tam tikromis specialiomis lysvėmis, kuriose auga jasai, vyšnios, citrinžolės, rozmarinai, agurklės. Yra net specialus medis, kuris buvo parvežtas iš Italijos, nes jis toks gražus.

„Tai bandymas pažiūrėti, ar ori „pietų valstybė“ dera į lietuvišką aplinką“, – juokiasi jis. – Tai kas? Pats gražiausias augimas!“ Indra džiaugiasi, kad jos lysvės pilnos kvapnių, žydinčių ir žaliuojančių žolelių. Moterys jais pagardina ir puošia įvairius patiekalus. O kad žolės neatkeliautų ištisus metus, žiemai ruošiamos džiovintos ir šaldytos.

Natūrali kiemo veja yra tada, kai jūsų kieme yra žolės, kuri auga pati be žmonių pagalbos.

nepatinka tobulai tvarkinga veja. Jai labiau patinka veja, kurioje auga laukinės gėlės, pavyzdžiui, kiaulpienės ir gysločiai. Ji mano, kad tai natūraliau ir įdomiau nei paprasta žalia veja. Jos šeimoje vyras rūpinasi žolės pjovimu ir vaiskrūmių karpymu, o Indra mėgsta sodinti ir auginti daiktus dirvoje. Ji nori kada nors savo kieme turėti ypatingų ir unikalių gėlių, pavyzdžiui, senovinių rožių.