Šis atogrąžų augalas daugelyje regionų paprastai auginamas kaip vienmetis. Tai nėra pats naujausias ar ryškiausias augalas sodininkystėje, tačiau dėl pastarųjų veislių verta jį apžiūrėti atidžiau. Sodininkai labai stengiasi, kad šis augalas suteiktų naujų spalvų ryškiomis gėlėmis, kurias lengva pradėti nuo sėklos.
Žiemė lapai yra tamsiai žali ir odiški, o žiedai nuo rožinės iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga ir gali pasiekti 15–45 cm aukštį. Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.
Žiemė geriausiai auga saulėje, bet gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Tačiau jei pavėsis per didelis, augalams gali būti ankšta.
Žiemė geriausiai auga gerai nusausintoje dirvoje. Norėdami pagerinti drenažą sunkioje dirvoje, įpilkite komposto arba smėlio. Jūs taip pat galite auginti Žiemė pakeltose lysvėse ar konteineriuose, naudodami gerai nusausinantį vazonų mišinį.
Viena dažna klaida, kurią žmonės daro augindami Žiemė , yra per dažnas laistymas. Geriausias būdas laistyti šį augalą yra palaukti, kol viršutinis dirvožemio colis išdžius, ir tada laistyti saikingai. Jei jūsų sode nuolat lyja, žiemą laistyti visai nereikia, nes jis gerai auga sausoje dirvoje.
Šis augalas geriausiai auga karštu ir drėgnu oru. Pasodinus per anksti vėsų pavasarį, jis blogai derės. Rudenį orams atvėsus, augalas pradės nykti.
Norint užtikrinti optimalų augalų augimą, svarbu naudoti trąšas. Tai galima padaryti į lysvę įpylus komposto arba sodinant naudojant lėtai veikiančias trąšas. Vazonuose auginamus augalus reikia šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui iš dirvos išplaunamos maisto medžiagos.
Norėdami padauginti šį augalą, ankstyvą rudenį imkite auginius, o žiemą įšaknydinkite juos vandenyje. Įsišaknijusius auginius galima sodinti į žemę žiemos pabaigoje, o iš jų bus auginami daigyno augalai, kurie gali būti pasodinti kitą pavasarį.
Norėdami užsiauginti Žiemė iš sėklų, pradėkite jas lauke likus 12–16 savaičių iki vidutinių paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite šviesai atsparia medžiaga ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kai daigai išdygs, prieš sodindami į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.
Kad paskatintumėte Žiemė žydėjimą, pasirūpinkite, kad augalas gautų pakankamai saulės šviesos ir kad dirva būtų gerai nusausinta.
Ligos ir kenkėjai gali būti problema Žiemė , kai yra mažiau oro ir daugiau drėgmės. Šias problemas gali sukelti grybai, kurie gali paveikti lapus, šaknis ir stiebus. Norėdami išspręsti šią problemą, retinkite augalus ir pašalinkite pažeistus lapus. Taip pat galima naudoti fungicidą.
Jei jūsų Žiemė lapai yra geltoni ir sausi, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, pageltę ir vytantys lapai yra per daug drėgmės požymis ir gali būti lengvai pašalinami.
About the author