Pelargonijų būna įvairių spalvų ir formų

Pelargonijų būna įvairių spalvų ir formų

Pelargonijų būna įvairių spalvų ir formų, kai kurios paplitusios veislės yra zoninės, gebenės, kvapiosios ir karališkosios pelargonijos. Kai kurios populiarios veislės yra ‘Maverick’, ‘Ringo’ ir ‘Tango’ serijos, išvestos dėl kompaktiško augimo ir ryškių žiedų.

Pelargonijos (Pelargoniums), dar žinomos kaip erškėtrožės, yra Geraniaceae šeimos žydinčių augalų gentis.

Jie kilę iš Pietų Afrikos ir yra populiarūs dekoratyviniai augalai visame pasaulyje. Pelargonijos dažnai vadinamos pelargonijomis, nors tai techniškai neteisinga, nes tikrosios pelargonijos yra kitos genties augalai.

Pelargonijas palyginti lengva prižiūrėti, jas galima auginti tiek patalpoje, tiek lauke. Pateikiame keletą bendrų priežiūros patarimų:

Šviesa: Pelargonijos mėgsta ryškią, tiesioginę saulės šviesą, tačiau gali pakęsti ir lengvą šešėlį. Patalpose jas statykite prie saulėto lango.

Vanduo: Laistykite pelargonijas, kai dirva sausa. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Tarp laistymų leiskite dirvožemiui šiek tiek išdžiūti.

Dirva: Naudokite gerai drenuojamą dirvožemio mišinį, nes pelargonijoms nepatinka permirkęs dirvožemis. Galite naudoti standartinį vazonų mišinį arba specialų pelargonijų mišinį.

Trąšos: Pelargonijas naudinga reguliariai tręšti. Auginimo sezono metu (pavasarį ir vasarą) kas 2-3 savaites tręškite subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis.

Genėjimas: Nukirpkite silpnus ar peraugusius stiebus, kad jie augtų vešliau ir augtų daugiau žiedų.

Žiemos priežiūra: Pelargonijos yra jautrios šalčiui, todėl žiemos mėnesiais jas reikėtų perkelti į patalpą arba uždengti. Tuo metu laistykite rečiau, nes augalas pradeda ramybės periodą.

Laikydamiesi šių bendrųjų priežiūros patarimų, galėsite džiaugtis gražiais pelargonijų žiedais ir lapais daugelį metų.

Pelargonijų veislių yra daugybė, jos skiriasi žiedų spalvomis, lapų formomis ir augimo įpročiais.

Štai kelios dažniausiai pasitaikančios rūšys:

Zoninės pelargonijos: Tai labiausiai paplitęs pelargonijų tipas, pasižymintis ryškiais, spalvingais žiedais ir išskirtinėmis lapų „zonomis”.

Pelargonijos su gebenės lapais: Šių pelargonijų stiebai ir maži, gebenės formos lapai puikiai tinka pakabinamiems krepšeliams arba žemės dangai. Žiedai paprastai būna mažesni nei kitų rūšių pelargonijų.

Kvapnialapės pelargonijos: Kaip rodo pavadinimas, šių augalų lapai kvepia, o juos patrynus skleidžia malonų kvapą. Žiedai paprastai būna maži ir ne tokie ryškūs kaip kitų rūšių pelargonijų.

Karališkosios pelargonijos: Tai taip pat vadinamos Martha Washington pelargonijomis, kurių žiedai dideli, raukšlėti ir įvairių spalvų. Jos yra išrankesnės nei kitų rūšių pelargonijos, todėl, kad gerai augtų, jas reikia kruopščiai laistyti ir genėti.

Unikalios veislės: Yra daug unikalių ir neįprastų pelargonijų veislių, pavyzdžiui, „Skeleton Rose” su sudėtingais, skeletą primenančiais žiedais arba „Black Velvet” su tamsiais, aksominiais lapais.

Nesvarbu, kokią pelargonijų rūšį pasirinksite, paprastai jas lengva prižiūrėti ir jos puikiai tinka auginti tiek kambaryje, tiek lauke.

About the author

vytasss administrator