Gražiažiedė kinrožė (Kiniškoji rožė) – Hibiscus

Gražiažiedė kinrožė (Kiniškoji rožė) – Hibiscus

Dedešvinių (Malvaceae) šeimos. Dažniausiai kambariuose auginama iš Pietų Kinijos kilusi gražiažiedė kinrožė – H. rosa sinensis L.- gražiais, piltuvėlio pavidalo, dažnai pilnaviduriais žiedais ir blizgančiais, dantytais lapais krūmelis. Žydi rudeni ryškiai raudonais, gelsvai baltais ir rožiniais žiedais.

Kinrožė persodinama pavasarį į trąšių žemių mišinį iš 2 dalių velėninės, 1 dalies lapinės, 1 dalies mėšlinės žemės, 1 dalies smėlio ir trupučio į miltelius sutrintų paukščių išmatų. Persodintą kinrožę reikia apgenėti, patrumpinant šakutes virš trečio pumpuro. Apgenėjus išauga nauji ūgiai, kurių viršūnėje susidaro žiedai.

Azalija (Azalea) – visad žaliuojantis krūmelis

Vasarą kinrožę reikia laikyti gryname ore, gausiai laistyti ir purkšti, žiemą – saikingiau laistyti ir laikyti vėsiame kambaryje. Veisiama viršūniniais ūgiais, kurie pjaunami liepos-rugpjūčio mėnesiais ir sodinami į drėgną smėlį kambariniame inspektėlyje. Įsišakniję ūgiai sodinami į trąšią žemę ir, kol prigyja, laikomi pavėsyje.

Kad išaugtų gražesnis krūmelis, paaugusiam jaunam augalui reikia nugnybti viršūnę. Gražiažiedę kinrožę dažnai puola žalieji amarai in tripsas. Kovojama purkščiant žibalo emulsija ir anabazino arba nikotino sulfatais.

Kambarinių augalų persodinimas: svarbiausios taisyklės

About the author

vytasss administrator