Benjamino fikusas (Ficus Benjamina)

Benjamino fikusas (Ficus Benjamina)

Benjamino fikusas yra populiarus augalas dėl savo elegantiško augimo ir tolerancijos prastoms augimo sąlygoms. Tačiau jis nemėgsta staigių šviesos pokyčių. Jei apšvietimo sąlygos staiga pasikeičia, lapai gali pradėti pernelyg kristi. Tačiau augalui pripratus prie naujų apšvietimo sąlygų, ilgainiui jis apsigyvens.

Fikuso medis, priklausantis Benjaminui, turi grakščiai nusvyrančias šakas, o lapai yra blizgūs ir ovalo formos su smailiu galu. Jauni lapai yra šviesiai žali ir šiek tiek banguoti, o vyresni lapai yra žali ir lygūs. Medžio žievė šviesiai pilka ir lygi, bet jaunesnių šakų žievė ruda.

Ficus Benjamina yra augalas, kuris natūralioje aplinkoje gali užaugti iki 7-9 metrų aukščio. Jis kilęs iš Azijos ir Australijos, o jo mažus vaisius mėgsta kai kurie paukščiai.

Ficus Benjamina turi 4-6 valandas ryškių, netiesioginių saulės spindulių per dieną, kad gerai augtų. Sukant fikusą kas 1-2 savaites užtikrinama, kad jis gaus vienodą saulės spindulių kiekį ir augs sveikas bei stiprus.

Dirvožemis, kurį naudojate Benjamino fikusui, nėra ypač svarbus, jei jis gerai nusausina. Jei persodinate augalą, naudokite dirvą, kurioje yra perlito, smėlio ir vermikulito, kad pagerintumėte drenažą. Be to, svarbu patikrinti, ar dirvožemio pH yra 6-7; tai leis augalui pasisavinti visas jam reikalingas maistines medžiagas.

Svarbu užtikrinti, kad augalai būtų laistomi tolygiai, tačiau palikus juos stovėti vandenyje, gali pradėti kristi lapai ir pūti šaknys. Natūralioje aplinkoje augalai dažniausiai numeta lapus prasidėjus sausringam sezonui, todėl yra ypač jautrūs drėgmės pokyčiams. Norint to išvengti, svarbu laikytis nuoseklaus laistymo grafiko.

Ideali temperatūra fikuso augalams yra 18 laipsnių naktį ir 22 laipsnių dieną. Vasarą nenaudokite oro kondicionierių, kurie per daug sumažina temperatūrą, nes tai gali pakenkti medžiui.

Mažalapis fikusas yra atogrąžų augalas, kuriam klestėti reikia didelės drėgmės. Jei drėgmės lygis per mažas, lapai išdžius ir nudžiūsta. Kad taip neatsitiktų, galite naudoti drėkintuvą, kad reguliuotumėte drėgmės lygį namuose, arba išlaikyti drėgną dirvą aplink medžio pagrindą ir retkarčiais purkšti lapus.

Tręšimas svarbus augalams, kurie gausiai maitinasi. Trąšos naudingos fikusams, kurie yra greitai augantys augalai, todėl pavasarį ir vasarą geriausia juos tręšti kas mėnesį, o rudenį ir žiemą – kartą per du mėnesius. Jei jūsų augalas numeta lapus, nors jo apšvietimas, temperatūra, drėgmė ir trąšų lygis yra idealūs, pabandykite papildyti augalą magniu ir manganu ir pažiūrėkite, ar tai padeda.

Ficus Benjamina reikia genėti, jei jis liečia lubas arba jei norite jas sumažinti ar formuoti. Geriausias laikas genėti, kai augalas aktyviai neauga. Dauguma fikusų aktyviai auga pavasarį ir vasarą, o rudenį augimas sulėtėja. Žiemą augalas jau miega ir mažiau pažeidžiamas genėjimo. Nupjaukite negyvas šakas ir nupjaukite negyvus lapus, kad išvengtumėte ligų ar grybelinių infekcijų, kurios gali rimtai pažeisti jūsų augalą, plitimo. Genėjimas gali būti atliekamas bet kuriuo metų laiku. Naudokite sterilizuotas aštrias genėjimo žirkles.

Ficus Benjamin nesunkiai padauginamas iš auginių, jiems net nereikia įsišaknijimo hormono. Auginius geriausia imti pavasarį, kai lengviau užtikrinti šilumą ir drėgmę. Fikusai retai auginami iš sėklų, o dauguma kambarinių augalų niekada neduos vaisių ar sėklų.

Fikuso augalų persodinimo reikalavimai priklauso nuo to, kaip jie auginami. Jie gali būti auginami kaip įprasti kambariniai augalai arba bonsai, ir daugeliu atvejų turėtų būti persodinami kasmet. Ankstyvą pavasarį augalą reikia perkelti į naują vazoną.

Ligos ir kenkėjai yra dažna fikusų augintojų problema. Lapų kritimą, kurio negalima paaiškinti kitomis priežastimis, dažnai sukelia kenkėjai, tokie kaip amarai, voratinklinės erkės ir voratinklinės erkės. Norėdami apsaugoti fikusą nuo pažeidimų, naudokite insekticidinį muilą ar kitas natūralias priemones, skirtas kiekvienam kenkėjui.

Šaknų puvinys yra dažna fikuso augalų problema ir gali būti mirtina. Kita dažna problema yra ta, kad skydinės kirmėlės dažnai užkrečia mažalapius fikuso augalus, todėl lapai pagelsta ir nukrenta.

Dažniausia neatsargių Benjamin fikusų problema yra ta, kad jie dažnai numeta lapus dėl įvairių įtempimų, pavyzdžiui, perkeliant į naują vazoną ar vietą. Dažniausiai taip yra dėl azoto trūkumo dirvožemyje arba dėl per didelio arba per mažo laistymo. Tai taip pat gali sukelti silpnas apšvietimas ir dažnas judėjimas į kitą vietą.

Jei pastebite, kad jūsų augalo lapai pagelsta arba ruduoja, arba atrodo, kad jis sulėtėjo augant, gali būti, kad jis kenčia nuo šaknų puvinio. Norėdami patikrinti, tiesiog išimkite augalą iš vazono ir apžiūrėkite šaknis žemiau dirvožemio linijos.Jei jie rudi ir purūs, augalas iš tiesų kenčia nuo šaknų puvinio, todėl reikia nedelsiant imtis veiksmų.

Jei pastebėjote, kad apatiniai fikuso medžio lapai pagelsta, tai greičiausiai yra perlaistymo požymis. Šią problemą dažniausiai sukelia nepakankamas apšvietimas, nes fikusai gali gerai augti šešėlinėse vietose. Norėdami išvengti šaknų puvinio, turėtumėte sumažinti vandens kiekį, kurį duodate augalui. Daugelis žmonių nesuvokia, kad augalams klestėti reikia deguonies, o perlaisčius dirvą oras išstumiamas iš vazonų mišinio. Dėl šio deguonies trūkumo šaknys galiausiai sukels jų irimą. Tačiau kai kuriais atvejais pageltę lapai taip pat gali būti dehidratacijos požymis, kurį sukelia ilgalaikis dirvožemio džiūvimas dėl aukštos temperatūros arba saulės spindulių.

Jei ketinate pridėti fikusų prie savo kambarinių augalų, jums gali kilti klausimas, kaip sunku juos prižiūrėti. Geros naujienos yra tai, kad fikuso augalus gana lengva prižiūrėti, jei tik suteikiate jiems pakankamai šviesos ir vandens. Mažalapius fikuso augalus ypač lengva prižiūrėti, nes jiems nereikia daug šviesos, todėl jie yra puikus pasirinkimas auginti namuose.

Kaip greitai auga Ficus Benjamina? Ficus Benjamina yra greitai augantis augalas, kasmet pasiekiantis 30-50 centimetrų aukštį. Todėl svarbu stebėti, ar jį reikia persodinti ir genėti.

Mažalapius fikusus rekomenduojama laistyti, kai viršutinis žemės centimetras išdžiūvo. Vandens kiekis turi būti toks, kad vandens perteklius nutekėtų per drenažo angas puodo apačioje.

Fikusas geriausiai auga ryškioje, netiesioginėje saulės šviesoje, tačiau gali toleruoti ir mažesnį šviesos lygį. Tačiau per daug tiesioginių saulės spindulių gali pakenkti lapams. Kokio apšvietimo reikia Benjamino fikusui?

Fikusus galima ir reikia genėti, kad jie išliktų sveiki ir atrodytų geriausiai. Nupjaukite negyvas ar ligotas šakas ir nupjaukite netinkamos formos šakas.

Benjamino fikusas yra jautrus tokioms ligoms kaip šaknų puvinys, lapų dėmėtumas ir miltligė. Todėl svarbu būti budriems, kad neatsirastų šių ligų požymių ir prireikus nedelsiant jas gydyti.

Ideali Ficus Benjamina temperatūra yra 18-24 laipsniai Celsijaus. Nors fikusai gali atlaikyti žemesnę temperatūrą, jie neturėtų būti laikomi žemesnėje nei 10 laipsnių temperatūroje, kad būtų išvengta galimos žalos.

Fikusą galima dauginti paimant iš augalo auginius. Geriausias laikas tai padaryti yra pavasarį arba vasarą, kai augalas aktyviai auga. Auginiai turi būti įterpti į dirvą, gerai apšviesti ir laistyti, kad įsišaknytų.

Kodėl krenta fikuso lapai? Fikuso augalų lapų kritimo priežastys gali būti kelios, įskaitant augimo sąlygų pasikeitimus, nepakankamą apšvietimą ir perteklinį šėrimą.

Tai dažnas reiškinys fikuso augalams bręstant. Norėdami paskatinti naują augimą ir padaryti augalą vešlesnį, vegetacijos pradžioje nupjaukite stiebą iki norimo aukščio. Po pjūvio vieta atsiras naujas augimas. Kodėl krenta apatiniai fikuso lapai?

Fikuso medžio lapų kraštai gali pageltonuoti dėl nepakankamo maitinimo. Norėdami tai ištaisyti, auginimo sezono metu augalą reikia tręšti kas mėnesį subalansuotomis, vandenyje tirpiomis trąšomis. Tačiau augalo negalima tręšti šaltuoju laikotarpiu.

About the author

vytasss administrator