Agapantas (Agapanthus) – daugiametis, labai puošnus žolinis augalas

Agapantas (Agapanthus) – daugiametis, labai puošnus žolinis augalas

Lelijinių (Liliaceae) šeimos, daugiametis, labai puošnus žolinis augalas su ilgais, odiškais lapais ir mėsingomis, storomis šaknimis. Žydi antroje vasaros pusėje šviesiai mėlynais piltuvėlio pavidalo žiedais, sutelktais į skėtelius.

Veisiamas sėklomis ir dalijant kerą. Kadangi sėklos sudygsta tik po 4-5 savaičių, todėl agapantą daug patogiau veisti dalijant seną kerą. Be to, agapantas, išauginame iš sėklų, žydi tik 5-6 metais, o dalijant kerą. Keras dalijamas rudenį, agapantui peržydėjus.

Žiemą agapantas laikomas šaltame (1-8 laipsnių temperatūros), sausame kambaryje ir retkarčiais palaistomas. Balandžio pabaigoje statomas į šiltesnę, šviesią ir saulėtą vietą (laikomas tamsoje visai nežydi). agapantą reikia gausiai laistyti.

Agapantas persodinamas, kai vazone visa žemė esti apipinta šaknimis. Sodinamas į negilius, bet plačius vazonus. Žemių mišinys paruošiamas iš 1 dalies velėninės, 1 dalies mėšlinės žemės ir smėlio. Augimo metu agapantas kas dvi savaites tręšiamas karvių mėšlo (1 daliai mėšlo srutų imama 5 dalys vandens) arba paukščių išmatų (1 daliai išmatų 10 dalių vandens) srutomis. Gerai patręštas agapantas išaugina nuo 20 iki 200 žiedų ir 1 metro ilgio žiedstiebį.

Akacija (Acacia) – visad žaliuojantis medelis

Vasarą agapantą galima laikyti balkone, verandoje, terasoje arba lauke, įkasus su vazonu gazone. Kambariuose dažniausiai auginamas A. umbellatus L. Hérit., kilęs iš Pietų Afrikos.

Nuodingosios kambarinės gėlės. Kokių vertėtų pasisaugoti?

About the author

vytasss administrator