Durnaropė (Datura) – puošnus, sumedėjęs daugiametis augalas

Durnaropė (Datura) – puošnus, sumedėjęs daugiametis augalas

Bulvinių (Solanaceae) šeimos. Tinkamiausia kambarių papuošimui yra D. arborea L., kilusi iš Pietų Amerikos. Durnaropė puošnus, sumedėjęs daugiametis augalas, nepaprastai įspūdingais, dideliais, piltuvėlio pavidalo, kabančiais, vakare švelniai kvepiančiais, baltais tuščiaviduriais arba pilnaviduriais žiedais ir pailgais, tamsiai žaliais lapais. Labai greit auga. Žydi rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, o kartais ir dar vėliau.

Durnaropė veisiama ūgiais, kurie pjaunami kovo-balandžio mėnesiais ir sodinami į smėlį kambariniame inspektėlyje arba dėžutėje po stiklu, Gerai auga nedideliuose vazonuose ir trąšių žemių mišinyje 1 dalies mėšlinės, 1 dalies molingos velėninės, 1 dalies kompostinės žemės ir atitinkamo kiekio smėlio.

Pelargonija (Pelargonium) – sausų subtropikų augalas, kilęs iš Pietų Afrikos

Gerai žiemoja 8-14 laipsnių temperatūroje, šviesioje vietoje, mažai laistant. Norint, kad žiemą durnaropė žydėtų, reikia neleisti jai žydėti rugsėjo mėnesį (pašalinti žiedų pumpurus).

Pavasarį durnaropes galima išnešti į lauką ir sustatyti lysvėje, įleidžiant vazonus į žemę. Prieš išnešant reikia trečdaliu sutrumpinti durnaropės šakutes, kad gražiau susiformuotų jos vainikas. Durnaropės gerai auga ir gausiai žydi 6-8 metus, vėliau pasensta, todėl reikia visada turėti jaunų.

Durnaropes kambariuose puola voratinklinė erkutė ir amarai, su kuriais kovojama purkščiant jas žibalo emulsija, anabazino sulfatu ir dulkinant DDT milteliais.

Jaukių namų gėlės

About the author

vytasss administrator