Neskatinkite vaikų seksualumo

Neskatinkite vaikų seksualumo

Neskatinkite vaikų seksualumo. Yra tėvų, kurie dažnai vaiką kutena, myluoja, bučiuoja. Jam tai patinka,- jis juokiasi, krykščia. Tačiau atsiminkite, kad tai sukelia ankstyvą seksualinį jausmingumą. Visai atsisakyti bučiavimo nereikia. Pabučiavimas ramina skausmą, švelnina pastabą, skatina vaiko atgailą, įvertina pastangas. Tai vertingas auklėjimo veiksnys. Tik reikia įsidėmėti, kad bučinys yra pasitikėjimo, bet ne meilės vaikui simbolis. Todėl bučiniu nepiktnaudžiaukite.

Nuo pat gimimo vaiką guldykite atskiroje lovutėje. Miegoti vienoje lovoje nehigieniška (galima vaiką užkrėsti), be to, įvairūs lytiniai iškrypimai kartais prasideda nuo gulėjimo vienoje lovoje su labiau subrendusiu, nors ir tos pačios lyties asmeniu. Miegant su skirtingos lyties asmeniu, labai anksti jaudinamos įvairios erotinės zonos. Todėl atsiranda instinktyvus noras intymiai suartėti, skatinami neleistini labai ankstyvi lytiniai santykiai arba onanizmas.

Negerai daro tie tėveliai, kurie rytą pasiima vaiką į bendrą lovą ir su juo žaidžia, kartu maudo skirtingų lyčių, ypač mokyklinio amžiaus, vaikus.

Broliukas ir sesutė gali viename kambaryje miegoti, bet persirenginėti turi skirtinguose kambariuose.

Jeigu visai šeimai tenka miegoti viename kambaryje, tėvai turi elgtis apgalvotai, kad kartais vaikai neišgirstų ir nepamatytų to, ko jiems tikrai nedera žinoti, juo labiau matyti.

Neleiskite vaikams ilgai suptis ant medinių arklių, dramblių, laipioti kartimis, virvėmis, šliaužti mediniais žaislais. Lipdami kartimi, virve, vaikai prie jų prisispaudžia šlaunimis ir lytiniais organais, dėl to jaudinamos erotinės zonos.

Intymi higiena. Kai atsiranda baltosios, supažindinkite (jei to nebuvote padariusios anksčiau) mergaites su permainomis, kurios vyksta jos organizme prasidėjus lytiniam brendimui. Daug dėmesio skirkite mėnesinių, ypač pirmųjų, higienai. Jų metu mergaitė turi apsiplauti išorinius lytinius organus 2-3 kartus per dieną švariu tekančiu vandeniu su muilu.

Mėnesinių metu neleiskite jai maudytis upėje, ežere, jūroje, nes į lytinius organus gali patekti įvairių bakterijų ir sukelti uždegimą. Taip pat nepatartina maudytis po karštu dušu, juo labiau vonioje, nes gali sustiprėti kraujavimas.

Jis taip pat sustiprėja dirbant sunkų darbą, važinėjant dviračiu, motociklu, čiuožiant, slidinėjant, jojant, irkluojant, užsiiminėjant gimnastika ir lengvąja atletika, žaidžiant krepšinį, rankinį, šokant šiuolaikinius šokius. Mėnesinių metu patartina vengti didesnių pergyvenimų ir protinio nuovargio. Tačiau tai nereiškia, kad tada mergaitė gali dykinėti arba lepintis lovoje. Minėti apribojimai padeda išsaugoti normalias mėnesines ir jų pasikartojimą.

Labai svarbu neperšalti, ypač nesušalti kojų, dubens ir lytinių organų, nes gali dingti mėnesinės. Todėl mėnesinių metu patartina vilkėti uždaromis kelnaitėmis. Jeigu mergaitė įpratusi apsiplauti šaltu vandeniu, tai mėnesinių metu jis turi būti drungnas.

Išmokykite dukrą pasigaminti higieninį tvarstį (pagalvėlę) ir parodykite, kaip juo naudotis. Tvarstis gali būti padarytas iš dvigubos marlės ir vatos. Iš marlės pasiuvamas maišelis (30X40X7-8 cm) ir prikemšamas vatos. Vienoms mėnesinėms reikia turėti 15-20 tokių tvarsčių. Galima jų nusipirkti ir vaistinėje. Tvarsčiai keičiami 4-5 kartus per dieną. Paaiškinkite, kad panaudotas pagalvėles reikia tuojau sudeginti ar suvyniojus išmesti į šiukšlių dėžę. Jokiu būdu jų negalima mesti į unitazą.

About the author

vytasss administrator