Naujagimių krūtelių pabrinkimas

Naujagimių krūtelių pabrinkimas

Naujagimiams ant nosies galiuko bei sparnelių neretai būna gelsvai baltų taškelių, tai susikaupęs sekretas odos riebalų liaukose. Šie pakitimai greit praeina savaime ir jų gydyti nereikia.

Ant pečių ir nugaros būna švelnūs gyvaplaukiai. Tai normalus reiškinys. Galvos plaukuotumas būna nevienodas. Vieni gimsta gana ilgais plaukais, o kitiems jie ilgai neauga, būna reti. Tai priklauso nuo individualių kūdikio savybių.

Neretai tėvus jaudina įvairios rausvos dėmės ant akių, veido, pakaušio srityse. Jos atsiranda dėl vietinių kraujagyslių išsiplėtimo ir praeina be gydymo per 3-4 mėnesius.

Kartais naujagimių odoje atsiranda raudonų dėmių, arba papulių, panašių į nudilginimą. Tai dažniau būna naujagimiams, linkusiems į alergiją, kai motinos valgo daug šokolado, kiaušinių, apelsinų, mandarinų ar kitų citrusinių vaisių. Nustojus motinai vartoti šiuos maisto produktus, išbėrimas praeina.

Krūtelių pabrinkimas. Pirmomis dienomis naujagimiui, nepaisant kokios lyties, padidėja krūtelės (didžiausios būna 5-10 gyvenimo dieną). Tai fiziologinis naujagimių pieno liaukų pabrinkimas veikiant hormonams, gaunamiems su motinos pienu. Oda virš padidėjusių krūtelių dažniausiai nepakitusi, tik kartais kiek paraudusi ir apčiuopiant truputį skausminga. Šio krūtelių pabrinkimo gydyti nereikia. Jokiu būdų jų negalima liesti ir nereikia stengtis išspausti sekreto. Po 2-3 savaičių krūtelės savaime pradeda mažėti.

Nesilaikant higieninių reikalavimų, dažnai traumuojant krūteles, į jas gali patekti pūlinius sukeliančių bakterijų ir išsivystyti krūtelių uždegimas mastitas. Tuomet krūtelės dar labiau pabrinksta, parausta virš jų oda, gali pakilti kūno temperatūra. Šiuo atveju reikia tuoj pat kreiptis į gydytoją.

Kaulų sistema. Kūdikių kaulai minkšti, elastingi, nes juose yra mažiau kietų medžiagų, o daugiau vandens. Jie rečiau lūžta, o lūžę greičiau suauga. Anksti kūdikius sodinant, netaisyklingai jiems sėdint ar per anksti statant ant kojų, gali deformuotis krūtinės ląsta, iškrypti stuburas, kojos. Visos šios deformacijos dažnai vystosi sergant kūdikiui rachitu.

Kaukolėje tarp kaktos ir viršugalvio kaulų yra didysis (3,0X3,0 cm). momenėlis, kur visai nėra kaulo. Paprastai šis momenėlis užauga antrųjų metų pradžioje (maždaug 14 mėnesį). Sergant rachitu ar kitomis retesnėmis ligomis, jis gali užaugti daug vėliau. Naujagimio galva palyginti didelė. Ji sudaro apie 1 kūno ilgio (suaugusiojos).

About the author

vytasss administrator