Lietuvos soduose baklažanai nėra labai paplitę

Lietuvos soduose baklažanai nėra labai paplitę

Baklažanai nemėgsta per daug sušlapti.

Lietuvos soduose baklažanai nėra labai paplitę, nes neauginami taip dažnai, kaip kiti augalai. Galbūt todėl Lietuvoje žmonės mažai žino apie baklažanus, kurie dažniau auginami tokiose šalyse kaip Bulgarija ir Pietų Ukraina. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias žmonės daro bandydami auginti ir prižiūrėti baklažanus.

Jei pasodinsite jauniklius per vėlai, iš jų negausite tiek maisto. Kai augalams sukanka 60 dienų, jūs gaunate tik 60% maisto, kurį galėjote gauti, jei pasodintumėte juos anksčiau. Bet jei lauksite dar ilgiau ir augalams daugiau nei 80 dienų, gausite dar mažiau maisto.

Antroji klaida – mažylių augalų auginimas dėžėse. Šiuos mažylius augalus reikia perkelti į kitus namus, tačiau baklažanų augalams nepatinka, kai perkeliamos jų šaknys. Taigi, šių mažylių sėklas verta sodinti į specialius iš durpių pagamintus vazonus. O baklažanų jauniklių geriau neskinti per anksti.

Kartais žmonės daro klaidą augindami baklažanus. Jie nuolat apšviečia augalus, tačiau baklažanams to nereikia. Baklažanams kiekvieną dieną reikia tik šiek tiek šviesos. Tad jei mažylius augalėlius uždengsite dėžėmis nuo 18 val. iki 20 val., baklažanus paruošite valgyti dviem savaitėmis anksčiau.

Ketvirta klaida – sodinant baklažanus ir pomidorus deriname kartu. Net kai jie dar maži augalai, jų negalima dėti arti vienas kito ant palangės.

Kai kurie sodininkai mano, kad jei jie naudoja tikrai geras kakas, kad padėtų savo baklažanams augti, jiems nereikia duoti nieko kito, kad padėtų jiems augti. Tačiau iš tikrųjų, norint, kad baklažanai būtų sveiki, reikia ne tik išmatų. Jie taip pat mėgsta dalykus, vadinamus kompostu ir medžio anglimi arba pelenais. Taigi svarbu duoti jiems visus šiuos dalykus, kad jie gerai augtų.

Šeštoji klaida – netinkamas augalų laistymas, dėl to jie gali blogai augti ir nepriaugti daug maisto. Baklažanai labai išrankūs, kiek vandens gauna. Jei jie gaus per daug vandens, jie gali susirgti ir jiems bus sunkiau pagaminti daugiau augalų. Tačiau jei jie negauna pakankamai vandens, gali pakenkti jų šaknims. Baklažanams reikia daug vandens, tačiau svarbu neleisti vandeniui sėdėti ir likti vienoje vietoje. Geriausia jiems duoti šilto vandens. Taip pat stenkitės, kad lapai nesušlaptų, nes jie taip pat gali susirgti.

Septintoji klaida – kai baklažanus uždedate per daug mulčio. Gerai įdėti šiek tiek mulčio, bet dėti per daug, daugiau nei 3-5 centimetrus, nėra gerai. Geriau iš pradžių augalus laistyti, o tada pašalinti iš jų visus blogus dalykus.

Aštunta klaida susijusi su baklažanais. Jie turi ypatingą galią, dėl kurios išaugina daug ūglių. Bet geriau pasilikti tik 3 ar 4 ūglius, o likusius atimti. Tai pasakytina ir apie kitus augalus, ypač kai oras nėra geras. Jei oras geras, galima laikyti ir daugiau ūglių, bet tai priklauso nuo sąlygų.

Rinkdami baklažanus daugelis sodininkų tiesiog nuplėšia juos nuo augalo. Tai gali pakenkti augalui ir lengviau patekti į vidų. Geriau baklažanus skinti žirklėmis arba specialiais įrankiais.

Dešimta klaida – laiku nepaėmimas nedarbingumo lapelių. Jei to nepadarysite, augalas gali susirgti įvairių rūšių puviniu. Taigi svarbu greitai pašalinti ligos lapus ir tuos, kurie nukrenta ant žemės. Kai pradeda augti pirmosios gėlės, geriau nuimti po jais esančius mažus stiebus.

Jei norite, kad daug baklažanų iš savo sodo pasidalintumėte su šeima ir draugais, kai kurių dalykų neturėtumėte daryti. Ir štai dar vienas patarimas: prieš atsirandant vabzdžiams, baklažanus galite apipurkšti česnako ir vandens mišiniu, kad jų nebūtų. Tereikia tarkuotą česnaką sumaišyti su vandeniu ir leisti pastovėti dvi dienas.

About the author

vytasss administrator