Juodieji ridikai egzistavo tikrai ilgą laiką, net prieš dinozaurus!

Juodieji ridikai egzistavo tikrai ilgą laiką, net prieš dinozaurus!

Juodieji ridikai egzistavo tikrai ilgą laiką, net prieš dinozaurus!

Vasarą, kai užauga pirmosios daržovės, jų lysves galime panaudoti daugiau daržovių užauginimui. Viena iš daržovių rūšių, kurias tinka auginti rudenį, yra ridikai. Jie dažniausiai būna labai geri ir duoda mums valgyti daug ridikėlių. Taigi, kokio tipo ridikus turėtume sodinti liepos mėnesį?

Sodininkai žino, kad ridikėlius galima sodinti skirtingu metų laiku. Žiemai sodinti geriausiai tinka vėlyvieji ridikai. Yra daug įvairių ridikėlių sėklų rūšių, todėl svarbu išsirinkti tinkamas auginti Lietuvoje. Ridikėlius geriausia sodinti liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje, kad jie neužaugtų mėlynų žiedų, ir tai nėra dėl sėklų kaltės.

Juodieji ridikai tikrai gerai turi svarbių dalykų.

Juodieji ridikai yra tikrai sena daržovė, kurioje yra daug gerų dalykų, kurie gali padėti mūsų kūnui. Jų skonis kartaus, vadinasi, vabzdžiai jų nemėgsta, todėl tinka sodams. Yra įvairių rūšių juodųjų ridikėlių, kurie auga skirtingu metų laiku. Tie, kurie auga vėlesniais mėnesiais, yra geriausi, nes gali atlaikyti šaltą orą.

Panther ridikai užauga apie 70 dienų. Geriausia juos sodinti liepos viduryje arba pabaigoje. Šie ridikai yra apvalūs ir vidutinio dydžio, apie 6-9 cm skersmens. Kai juos perpjaunate, viduje jie būna balti. Murzynka ridikėliai užauga apie 75 dienas. Jie turėtų būti sodinami liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje. Šaknys yra apvalios, juodo ir šiurkštaus paviršiaus. Viduje minkštimas baltas ir gero skonio. Black Spanish Round yra ridikėlių rūšis, kuri užauga labai greitai, vos per 60 dienų. Geriausia juos sodinti liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje. Ridikėliai yra dideli, apvalūs, juoda ir šiurkščia odele. Viduje jie balti ir aštraus skonio. Jie gali būti gerai laikomi žiemą. Kulata cerna ridikėliai turi dideles, apvalias šaknis su juoda oda ir baltu minkštimu. Jas galima laikyti net iki sausio pabaigos. Runder Schwarzer Žieminiai ridikai užauga apie 70–75 dienas. Jie turi juodas, apvalias šaknis su baltu ir sultingu minkštimu, kurio skonis yra aštrus. Šiuos ridikėlius galima gerai laikyti ir žiemą. Ridikėliai Zimniaja Kruglaja Chiornaya išdygsta apie 80 dienų. Šių ridikėlių odelė juoda, minkštimas baltas ir aštrus. Žiemą juos galima labai gerai laikyti.

Juodieji ridikai geriausiai auga dirvoje, kur jau užaugintos kitos daržovės, pavyzdžiui, bulvės, morkos, burokėliai, svogūnai. Jie taip pat gali būti auginami kartu su pomidorais ir bulvėmis, kad sutaupytumėte vietos, ir tai nepakenks nė vienam augalui. Juodieji ridikai mėgsta būti saulėtoje vietoje. Prieš sodinant, į dirvą rekomenduojama įberti komposto ar trąšų, kad ji būtų sveika. Dirva turi būti kasama giliai ir ne per sausa. Dirvožemyje padarykite mažus maždaug colio gylio griovelius ir maždaug colio gylyje įdėkite ridikėlių sėklas.

Kai ridikėliai tampa didesni, bet dar ne iki galo susiformavę, verta juos ištraukti iš žemės. Kai tai darome, jis nupjauna kai kurias šaknis šonuose, o ridikėliai maistą gauna tik iš pagrindinės šaknies. Tai padeda ridikams įgauti gražią formą ir padaryti juos tvirtus bei sultingus. Ridikėliams turime duoti maisto, kuris padėtų jiems augti. Tręšiame du tris kartus, kol jie auga. Pirmą kartą duodame jiems specialų maistą, kuriame yra mineralų ir ne per daug azoto. Antrą ir trečią kartą duodame tik kalio ir fosforo turinčio maisto.

Japoniški ridikai tikrai dideli ir netikėti.

Japonijoje žmonės labai mėgsta valgyti japoniškus ridikėlius, vadinamus daikonais. Bet galime auginti ir savo daržuose, nes oras jiems palankus. Šie ridikai panašūs į juoduosius ridikėlius, tačiau jų skonis nėra kartaus ir yra sultingesnis bei ne tokio stipraus kvapo. Yra daug įvairių juodųjų ir japoniškų ridikėlių.

Tai skirtingos ridikėlių rūšys, užaugančios skirtingą laiką. Vieni derlių paruošia per 50–60 dienų, kiti užtrunka ilgiau. Šių ridikėlių šaknys ilgos, didelės, baltos. Jų skonis yra švelnus ir gali būti laikomas ilgą laiką. Kai kurios rūšys yra atsparios ligoms ir nesukelia inkštirų. Jie užauga įvairaus dydžio, iki 40 cm ilgio ir 6 cm skersmens. Jie visi balti ir labai skanūs. Kai kuriuos netgi galima laikyti iki balandžio ar žiemos vidurio.

Japoniški ridikai mėgsta lengvą, gerai nusausintą dirvą, kuri nėra per rūgšti. Žemę reikia kasti giliai, nes ridikėlių šaknys auga ilgai. Ridikėlių sėklas rekomenduojama sėti tam tikru atstumu vienas nuo kito ir pradėjus augti jas išretinti, kad liktų stipriausias.

Skirtingų rūšių ridikėliai turi būti išdėstyti maždaug 15-40 cm atstumu. Japoniniams ridikams reikia daug vandens, todėl naudinga į vandenį įpilti augalinio maisto, kai duodate jiems atsigerti. Šie ridikai geriausiai auga, kai jie pasodinami vėliau šiais metais, nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio vidurio. Jie gali augti net ir atšalus orams.

Kokias ridikėlių rūšis galima sodinti vasaros viduryje? Ridikėliai gali būti raudoni, balti ar net violetiniai!

Daugybe skirtingų spalvų sodas linksmam ir jaudinančiam derliui.

Mūsų sodininkai gali rinktis iš įvairių rūšių ridikėlių ir japoninių ridikėlių, kuriuos auginti rudenį. Kai kurios iš jų auga neilgai, tačiau jas gera sodinti liepos ir rugpjūčio mėnesiais ir padaryti mūsų vaišių stalą įdomesnį.

Ostergruss Rosa yra dar viena ridikėlių rūšis, kuri auga gana greitai, kaip ir „Carmine”. Tai taip pat tinka rudens derliui. Šie ridikai yra ilgi ir kūgio formos, tačiau išorėje jie yra raudoni. Astor ridikai užauga šiek tiek ilgiau, apie 75–85 dienas. Jie dideli, iki 40 cm ilgio ir balti. Jie yra švelnaus skonio ir gali būti laikomi ilgą laiką. Jie sodinami liepos antroje pusėje iki rugpjūčio vidurio. Violet de Gournay ridikai šiek tiek skiriasi, nes jie auginami žiemą. Jie užauga apie 65–75 dienas. Šie ridikai ilgi, apie 20-30 cm, rusvai violetinės spalvos. Vidus baltas, traškus ir sultingas. Jie gali būti gerai laikomi žiemą. Accord ridikai yra ankstyvos vasaros ridikėliai ir jie tikrai gerai nedaro jokių juodų dėmių. Jiems užaugti prireikia apie 55–65 dienų. Jie yra apvalūs ir balti su šiek tiek žalios spalvos viršuje. Paprastai jie sodinami nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio, tačiau jie ilgai laikomi saugykloje.

About the author

vytasss administrator