Prieš ir po vedybų. Jeigu nusprendėte sukurti šeimą, vadinasi, pasiryžote žengti labai rimtą ir atsakingą žingsnį. Todėl tuokdamiesi turite žinoti ne tik vienas kito sveikatą, persirgtas ligas, bet ir įpročius.
Žinotina ir tai, kad neleidžiama tuoktis sergantiesiems venerinėmis, psichinėmis ligomis, kurios gali pasikartoti. Nelabai šeimos gyvenimui tinka žmonės, sergantys epilepsija, blogo įpročio vergai – alkoholi sunkiai pataisoma kai alkoholikas, kuris nori sukurti šeimą, prieš vedybas turi pasigydyti, o merginai žinotina, jog alkoholizmas – yda. Sergantiesiems cukriniu diabetu (cukralige) ir paveldimomis ligomis taip pat sunku tikėtis turėti sveikų vaikų nepageidaujamas.
Tuoktis patartina tik galutinai fiziškai ir psichiškai susiformavusiems apie 22-24 metus. Ankstyvesnis nėštumas negu 21-22 metų asmenims: merginoms – apie 20-21, vaikinams.
Kurdami šeimą, rimtai pagalvokite apie savo būsimų vaikų sveikatą. Žinokite, jūsų sveikata vaikų sveikatos šaltinis. Todėl, prieš kurdami šeimą, pasitikrinkite sveikatą ir gaukite gydytojo leidimą tuoktis. Yra įvairių, sunkiai pastebimų lėtinių ir paveldimų ligų, kurias gali nustatyti tik gydytojai. Šiuo atveju pirmiausia reikia išsigydyti, o tik paskui tuoktis. Taip pat nepatartinos vedybos tarp giminaičių. Pasitaiko, kad moteris negalės turėti vaikų, nes jos lytiniai organai yra nepakankamai išsivystę. Šiuos trūkumus irgi geriau žinoti prieš vedybas.
Po vedybų nėštumą planuokite ir jam iš anksto ruoškitės. Nuo jūsų sąmoningo požiūrio į nėštumą ir pasiruošimo jam didele dalimi priklausys gimdymas ir kūdikio sveikata. Venkite pastoti, jeigu vienas kuris sergate kokia liga, ypač virusiniu gripu, ir tuojau po ligos. Ligos sukėlėjai ir vartojami vaistai neigiamai veikia lytines ląsteles, dėl to nėštumas gali nutrūkti arba gimti nesveikas kūdikis. Jeigu nėštumui išvengti gėrėte vaistus, apie pastojimą galvokite praėjus 2-3 mėnesiams. Kūdikis gims stipresnis, jeigu tėvo sėkla bus labiau subrendusi, todėl prieš planuojamą pastojimą kuo rečiau lytiškai santykiaukite.
Moteriai geriausiai pastoti, kai yra pailsėjusi, geros nuotaikos ir ilgesnį laiką negėrusi (taip pat ir vyras) alkoholinių gėrimų, nes alkoholis pažeidžia lytines ląsteles, dėl to taip pat gali gimti nesveikas kūdikis. Kai kartu rimtai spręsite šiuos klausimus, pasitarsite su gydytoju, galėsite tikėtis sveiko kūdikio.
Šeiminio gyvenimo pradžioje kartais dėl įvairiausių priežasčių norima išvengti nėštumo. Iš apsauginių priemonių prezervatyvas mažiau kenksmingas negu kitos priemonės. Žinokite, nebaigtas lytinis aktas nesveika abiejų sveikatai.
Norėdami kurį laiką išvengti nėštumo, kreipkitės į moterų konsultacijos gydytojus; jie patars kiekvienu konkrečiu atveju.
About the author