Category Archive Statyba

Geriausias pasirinkimas – roletai nuo saulės

Su kiekviena diena šiltėjant ir dažnai saulei pasirodant, atsiranda karščio problema patalpose. Nuolat saulei šviečiant į langus, patalpos įkaista, dažnai neįmanoma dirbti ar miegoti tokiose patalpose. Ką reiktų daryti, kaip apsisaugoti? Ar verta vien tik kondicionierium pasikliauti? Atsakymas – ne. Vien to neužteks, reiktų ir langų uždengimų parinkimo jūsų patalpai. Ką galima būtų pasiūlyti tai roletus su audiniu nuo saulės ir karčio. Tai puikus variantas, ypač biurams. Toliau aprašysime naujienas ir kokios tendencijos roletų gamyboje ir ką mums gali pasiūlyti roletailux įmonė.

Jaukumas bei privatumas namuose yra aktuali tema kiekvienam vilniečiui. Ne paslaptis, kad roletai Vilniuje nėra tik populiarūs, jie net labai populiarūs. Greičiausiai, kad nerastume nė vieno vilniečio, kuris nežinotų žodžio „roletai“ reikšmės.

Roletai yra estetika ir interjero grožis už priimtiną kainą. Tai kas buvo neįmanoma prieš gerą dešimtmetį, šiuolaikiškos technologijos sudaro ženkliai didesnes galimybes pasirinkti. Lyginant dabartį su praeitimi, roletų skirtumas yra akivaizdus, panašumai yra išlikę tik mechanizmo veikimo principe.

Roletai Vilniuje

Nors roletų pasiūla Vilniuje yra gan didelė, tam, kad pavyktų rasti priimtinus sau ir pritaikyti prie interjero, paplušėti tenka ne vienam. Kaip juokauja Roletailux.lt pardavimų skyriaus darbuotojai, kad jei būtų tik vienas pasirinkimas, greičiausiai nekiltų jokių keblumų. Klientai pirktų tik tai, kas yra pasiūloje. Tačiau šiuo metu, Roletailux.lt turi kone didžiausią asortimentą ne tik Vilniuje. Didelis atspalvių, įvairių raštų bei marginimų roletai iš Roletailux.lt leidžia išsirinkti net ir patiems išrankiausiems. Gal todėl, vilniečiai ir yra pamėgę internetinį puslapį Roletailux.lt, nes šie specialistai ne tik pasiūlo pačius geriausius variantus kainai, bet ir pataria renkantis ir technines savybes.

Roletai nuo saulės

Pavadinimas roletai jungia kelias rūšis. Greičiausiai, kad klientai, paklausti kokias roletų rūšis žinote nedvejodami atsakytų, jog yra klasikiniai. Taip, toks atsakymas būtų teisingas, bet klysta tie, kurie mano, jog ši rūšis yra vienintelė. Kadangi Roletailux.lt yra gamintojas, jų gamybos skyrius tikina, kad rūšių yra gan daug. Pagal klientų poreikį, norima į patalpas įleisti daugiau šilumos ar jas apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, yra siūlomi ir atitinkamos rūšies roletai. Pavyzdžiui, jei norima uždengti įmonės langus, kurios patalpos orientuotos į pietinę pusę, tokiam sprendimui gali būti siūlomi tankesnio audinio roletai. Toks audinys labiau sulaiko saulės spindulius, todėl patalpose nebus taip karšta. Bus garantuotos patogios darbo sąlygos. Sutikite, tai daug pigesnis būdas palaikyti vėsą patalpose karštomis vasaros dienomis. Tokie roletai ilgai išlaiko savo struktūrą bei spalvą, todėl norint apsisaugoti nuo saulės, tai – geriausias pasirinkimas.

Individualių namų savininkams, bijoti saulės spindulių nereikia. Atvirkščiai, daugelis savininkų tik ir žvalgosi įvairių gudrybių, kurios leistų į namus įsileisti ne tik saulės spindulius, bet kartu su jais prisikviesti ir šilumą. Tokių sumanymų įgyvendinimui, vienas iš būdų galėtų būti roletai su retesniu audiniu. Lengvas roletų audinys praleidžia saulės spindulius, todėl kartu su jais į namus pateks ir jauki šiluma. Kam slėptis nuo saulės, kai galima išnaudoti natūralius energijos šaltinius?

Taigi, roletai nuo saulės ne tik apsaugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių. Priėmus tinkamą sprendimą, galima tinkamai apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių. Ir kas gali tai garantuoti geriau, nei Roletailux.lt pagaminti roletai nuo saulės?

Labai informatyvus straipsnis, kurį rekomenduojame paskaityti tema: Roletai kaina, kiek gali kainuoti ir kas įtakoja

šaltinis: roletų audiniai https://lt.wikipedia.org/wiki/Audinys

Geriausias sprendimas plastikiniams langams – roletai

Šiuolaikiškuose namuose, roletai nėra naujiena. Kadangi daugelyje namų langus puošia plastikiniai langai, pritaikyti roletus nėra sudėtinga. Tereikia pasirinkti spalvą bei raštus ir apsispręsti kaip roletai bus montuojami. Apie tai mus informuoja Roletailux.lt pardavimų skyriaus specialistai.

Roletai plastikiniams langams

Lietuvoje, plastikiniai langai buvo pradėti montuot prieš gerą dešimtmetį. Tuomet, daugeliui atrodė, kad tai yra prabanga. Bet bėgant laikui ir tobulėjant technologijoms, galimybę įsigyti ir susimontuoti plastikinius langus turi galimybę ir sunkiai besiverčiantys. Todėl šioje vietoje atsiranda ir tokių langų uždengimo klausimas. Nors, kai kurie vis dar naudoja užuolaidas, roletai plastikiniams langams tampa geriausiu sprendimu. Roletailux.lt yra tokių roletų gamintojas, todėl užsisakant gaminį iš pirmų rankų, sutaupysite ne tik lėšų, bet ir laiko.

Pardavimų skyriaus specialistai rekomenduoja iš anksto apsispręsti dėl spalvų ir rašto. Kadangi tai yra kone ilgiausias procesas klientams. Roletailux.lt siūlo kelis šimtus audinių atspalvių bei raštų. Patiems išrankiausiems yra siūlomi ir foto roletai, kurie tinka ne tik prie interjero, bet gali būti sumontuoti ir prie plastikinių langų.

Roletų montavimo būdai

Roletailux.lt specialistai siūlo kelis roletų montavimo būdus. Jei plastikinių langų arka nėra didelė ir neturi daug erdvės, roletai gali būti sumontuoti prie viršutinės sienos dalies. Tokie roletai uždengs visą lango arką. Antras montavimo būdas gali būti siūlomas, kai roletai sumontuojami prie lubų. Tokį sprendimą priima klientai, kurie nori į namus įsileisti šviesą, bet užkirsti kelią tiesioginiams spinduliams. Kitas roletų montavimo būdas – prie langų rėmų. Jei Jūsų namuose yra sumontuoti plastikiniai langai, roletai gali būti sumontuojami tiesiogiai prie plastikinio langų rėmo. Toks montavimas yra kone populiariausias visoje Lietuvoje. Klysta tie, kurie galvoja, kad roletai plastikiniams langams, montuojant tiesiogiai prie rėmo pažeidžia lango konstrukciją. Tik viršutinė roletų dalis – kasetė, prie plastikinio rėmo yra prisukama įsriegiamais varžtais, kurie rėmo nepažeidžia. Palieka tik nedideles skylutes, kurios šilumos išėjimui ar šalčio patekimui į namus, jokios įtakos nedaro.

Roletailux.lt visada, prieš įgyvendinant klientų užsakymą, atidžiai ir nuosekliai išklauso jų pageidavimų. Tik gavus pilną informaciją apie gaminį pradedami gaminti roletai plastikiniams langams. Ir jei klientai pasiklysta informacijos gausoje, Roletailux.lt specialistai stengiasi pakonsultuoti kiekvieną ir nukreipti jį geriausio varianto pasirinkimui. Roletų audiniai plastikiniams langams taip pat gali skirtis. Todėl nuo pat pradžių naudinga pasirinkti geriausią.

Ieškantiems uždangos plastikiniams langams – aukščiausios kokybės Roletailux.lt gaminiai.

Visais laikais interjero apipavidalinimui buvo naudojami dažai

Savitas ir originalus jūsų namų interjeras

Visais laikais interjero apipavidalinimui buvo naudojami dažai. Tiesa, mūsų šalyje prieš kelis dešimtmečius žmonės mieliau rinkdavosi tapetus, nes tuo metu, palyginus su dažais, jie buvo spalvingesni ir įvairesnio piešinio. Tačiau šiandien dažų įvairovė gerokai lenkia tapetų galimybes, be to, dažant sienas ant paviršiaus nelieka siūlių. Dažyti paviršiai nebėra monotoniški ir vienspalviai, kaip anksčiau – šiuolaikiniai dažai leidžia papuošti sienas originaliais, efektingais, spalvingais piešiniais.

Patirkite eksperimento malonumą – sukurkite nepakartojamą, savitą interjerą!

Dekoratyvusis priedas TIKKURILA LASERA

TIKKURILA LASERA naudojamas kaip priedas įprastiems vandeniniams-dispersiniams dažams santykiu 1:1. Šis priedas atskiedžia dažus ir prailgina jų džiūvimo laiką. Tokiu būdu jūs suspėsite sukurti piešinį iki išdžiūstant dažams. Efektas priklauso nuo dažomo paviršiaus kokybės, jo spalvos ir paties piešinio.

Ant šviesaus paviršiaus galima nupaišyti tamsų piešinį ir atvirkščiai, ant tamsaus – šviesų. Pirmiausia nudažykite paviršių tonuotais arba baltais dažais ir leiskite jam išdžiūti. Jei pagrindas bus baltas – geras rezultatas beveik užtikrintas. Tačiau, jei norite spalvoto pagrindo, nusipirkite nedaug dažų ir iš pradžių nudažykite nedidelį plotą – taip apsidrausite nuo nesėkmės.

Antrąjį sluoksnį (1-2 m2 ploto) dažykite voleliu, tam naudokite tonuotus sienų dažus, atskiestus LASERA priedu. Esama daugiau nei 2000 atspalvių dažų sienoms. Piešinį ar ornamentą galite suformuoti skuduriniu voleliu (arba skuduru, paglamžytu plastikiniu maišeliu, kempine, plaukų šepečiu ir t.t.). Nereikalingus dažus pašalinkite braukydami voleliu į skirtingas puses.

Suformuoti piešinį galite ir kitaip – plekšnodami paviršių kempine. Galima panaudoti keletą spalvų. Ornamentą sudarysite ir naudodamiesi šablonu. Paviršius visiškai išdžius per savaitę.

STRUKTŪRINIS DAŽYMAS

Struktūrinis dažymas suteikia paviršiui reljefiškumo ir dažniausiai naudojamas lubų bei sienų apdailai, kai šiems paviršiams paruošti reikia pernelyg daug laiko. Struktūrinių dažų sluoksnis paslepia smulkius paviršiaus defektus ir suteikia lygią išvaizdą. Struktūriniu dažymu galima pasinaudoti dažant vidaus sienas, židinius, atramines sijas, taip pat išorinius mūro fasadus ir cokolius. Paviršius, nudažytas struktūriniais dažais, yra dekoratyvus ir originalus.

Miltelių pavidalo priedas STRUKTURMIX gali būti maišomas ir su išorės, ir su vidaus darbams skirtais dažais. Priedas nepailgina dažų džiūvimo laiko ir nesumažina jų atsparumo drėgmei. TIKKURILA šeimos produktas KEVYT-RAE – tai jau paruošti naudojimui struktūriniai dažai, suformuojantys gana grubų, panašų į tinkuotą, reljefinį paviršių.

Apie paviršiaus paruošimą dažymui galite pasiskaityti skyriuose „Lubų dažymas” ir „Mūrinių fasadų dažymas”.

1. Paviršių nudažykite paprastais (nestruktūriniais) dažais vienu sluoksniu.

2. Įberkite į dažus struktūrinių miltelių. Jei norite dažyti tonuotais dažais, suteikite jiems atspalvį prieš pridėdami struktūrinių miltelių.

3. Dažydami struktūriniais dažais naudokitės teptuku, voleliu, šepečiu arba tinko svaidykle. Paviršių dažykite 1-2 kartus iš viršaus į apačią maždaug 30 cm pločio juostomis.

Naudodami tą patį dažų mišinį, tačiau skirtingus darbo įrankius, galite suformuoti įvairios struktūros paviršius. Pavyzdžiui, paviršių nudažius ilgo plauko voleliu, jis atrodys tartum nutinkuotas smulkiagrūdžiu tinku.

Jei dažote patalpoje, rekomenduojama tepti struktūrinį mišinį du kartus, o pirmąjį sluoksnį būtina išlyginti plačia mentele. Norimas piešinys atsiras iš karto, vos nudažius paviršių stuktūriniu mišiniu.

Struktūriniai dažai tepami ir specialiais voleliais, ir įvairiomis mentelėmis ar net pirštais. Pasirūpinkite, kad ant darbo įrankio būtų pakankamai dažų, o tepamas sluoksnis būtų vienalytis. Dėmesio! Naudojimo instrukcijoje rasite informacijos apie įvairių dažų derinimą.

NAUDINGI PATARIMAI

Dažų ir struktūrinių miltelių maišymas. Miltelius su dažais maišykite didelėje plastmasinėje talpoje. Nepatariama naudoti metalinių indų, nes struktūriniai milteliai gali pakenkti metalui ir po kurio laiko ant nudažytos sienos gali išryškėti rūdžių dėmės. Dažų ir struktūrinių miltelių maišymo proporcijos nurodytos ant etikečių.

Dažymas. Jei dažai atrodo pernelyg tiršti, juos galima atskiesti 10% nuo dažų kiekio. Dėmesio! Kad mišinys būtų vienalytis ir nesisluoksniuotų, dirbant jį būtina kartas nuo karto permaišyti. Prieš pradedant dažyti, mišinį patartina išmėginti ant nedidelio ploto. Jei dažote išorinius paviršius, struktūrinių dažų sluoksnį dar kartą nudažykite paprastais dažais. Taip fasadas bus atsparesnis atmosferos poveikiui.

Paviršiaus priežiūra. Kad nepakenktumėte paviršiui, dulkes valykite sausu ir minkštu skudurėliu.

Darbo įrankių valymas. Darbo įrankius plaukite valikliais, nurodytais ant dažų etiketės.

NAUDINGI PATARIMAI

Darbo sąlygos

Vandeniniai-dispersiniai dažai džiūsta pakankamai greitai, tačiau šį procesą galima sulėtinti išjungus radiatorius, ventiliaciją ir uždarius langus. Dekoruojant paviršių labai svarbu, kad dažai džiūtų kuo lėčiau, nes piešinys paprastai formuojamas ant drėgnų dažų sluoksnio. Dažomo paviršiaus, dažų ir oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +5ºC, o santykinis oro drėgnumas mažesnis kaip 80%. Dažomas paviršius turi būti švarus ir sausas, tačiau patalpa neturėtų būti pernelyg sausa ir šilta.

Dirbkite dviese

Dekoratyvinis dažymas geriau seksis dviese: vienas dažo, kitas formuoja piešinį. Tokiu būdu jūs suspėsite suformuoti reikiamą struktūrą iki išdžiūstant dažams ir greičiau atliksite darbą.

Dažymas

Nesiimkite dažyti pernelyg didelio ploto, nes galite nespėti suformuoti piešinio. Nudažykite maždaug 1-2 m² plotą, tada formuokite piešinį. Dekoratyvinių dažų sudėtyje yra medžiagų, lėtinančių džiūvimo procesą, todėl nepasisekus iš pirmojo karto, galima dažus išlyginti ir pamėginti dar kartą. Niekuomet nedarykite pertraukos ties puse sienos – dažykite iki artimiausio kampo, kad neliktų negražių perėjimų.

Dažykite palyginti plonu sluoksniu, kad pašalinant nereikalingus dažus skuduriniu voleliu ar kitais dekoravimo įrankiais, ant paviršiaus susidarytų efektingas piešinys. Todėl tepkite dažus vidutinio arba trumpo plauko voleliu. Dažydami kartas nuo karto nuplaukite dažų perteklių nuo volelio arba nuvalykite, braukydami juo kartono lakštą ar laikraštį.

Kadangi dekoratyvieji dažai nėra atsparūs plovimui, nedažykite jais virtuvės sienų ar kitų greitai besitepančių paviršių. Dekoratyviaisiais dažais galima nudažyti, pavyzdžiui, tik vieną sieną, kuri patrauks visų dėmesį.

Bandomasis dažymas

Iki pradėdami darbą, pamėginkite iš pradžių nudažyti nedidelį plotą (pavyzdžiui, gabalą gipso plokštės). Taip apsiprasite su dažymo technika ir įsitikinsite, ar pasirinkote tinkamą atspalvį, vadinasi, išvengsite nemalonių staigmenų dirbdami, o galutinis rezultatas bus toks, kokio tikėjotės. Jei nenorite, kad piešinys būtų labai kontrastingas, panaudokite šviesių atspalvių dažus. Naudodami skirtingų atspalvių bazinius ir dekoratyviuosius dažus, pasieksite vadinamąjį „šalčio” efektą.

Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai

Saugos darbe ir asmens higienos reikalavimai.

Dažytojai privalo vadovautis Statybos normomis ir taisyklėmis „Darbo saugumo technika statyboje“.Už tai, kad, atliekant statybos ir montavimo darbus, būtų laikomasi šių taisyklių ir vykdomos darbo saugumo technikos bei gamybinės sanitarijos nuorodos, atsako statybos ir montavimo organizacijų inžineriniai ir techniniai darbuotojai.

Priimtiems naujiems darbininkams leidžiama pradėti dirbti tik išklausius įvadinį (bendrąją) darbo saugumo technikos ir gamybinės sanitarijos instruktažą, taip pat darbo saugumo instruktažą jau darbo vietoje. Pastarasis instruktažas kartojamas, pakeitus darbą arba pakitus jo sąlygoms Kompleksinės brigados instruktuojamos ir apmokomos saugių darbo būdų, atsižvelgiant į visas atliekamų darbų rūšis. Kas trys mėnesiai visi darbininkai instruktuojami pakartotinai. Instruktažai registruojami specialiame žurnale.

Be instruktažo, nepraėjus trims mėnesiams nuo priėmimo į statybą dienos, Darbininkas apmokomas saugių darbo būdų pagal tos organizacijos vyriausiojo inžinieriaus patvirtintą programą. Darbininkams, susietiems su kenksminga arba pavojinga gamyba, privalomos pirminės ir periodiškom medicininės apžiūros sveikatos apsaugos ministerijos nustatytais terminais.

Statybos tolygiose organizacijose steigiami darbo saugumo technikos ir gamybinės sanitarijos meto diniai mokymo bei propagandos centrai- darbo saugumo technikos kabinetai arba kampeliai, kuriose  yra vaizdumo priemonių ir literatūros.

Dirbantieji patalpose turi būti apsaugoti nuo skersvėjų, dulkių, Žalingų garų ir dujų. Specialios poilsio vietos, dengtos stogu arba brezentu, turi būti įrengtos ne toliau kaip per 50 m nuo darbo vietų.

Ypač svarbu saugiai dirbti tada, kai vartojami importiniai dažai, klijai, mastikos, apmušalai ir plėvelės: dirbantiems privaloma laikytis firmos instrukcijų, nurodančių, kaip elgtis su tomis medžiagomis. Kai kurie klijų skiedikliai išskiria sprogius garus. Jeigu firmų nenurodyta, kaip saugiai dirbti, tai importinius klijus ir mastikas vartoti draudžiama tol, kol nebus gautas sanitarinės priežiūros organų leidimas ir patinta vartojimo instrukciją.

Patalpose, kuriose dirbama su klijais, mastikomis ir dažais, išskiriančiais sprogius ir kenksmingus sveikatai garus, turi būti tiekiamoji-ištraukiamoji ventiliacija. Į tas patalpas neleidžiama įeiti pašaliniams asmenims. Dirbti su klijais, mastikomis ir dažais, kuriuose yra toksiškų komponentų, leidžiama ne jaunesniems kaip 18 metų amžiaus darbininkams, apžiūrėtiems medicininės komisijos ir gavusiems specialų jos leidimą.

Pagal TSRS sveikatos apsaugos ministerijos įsakymą darbininkus, nuolatos dirbančius su minėtomis medžiagomis, turi periodiškai apžiūrėti medicininė komisija.

Patalpose, kuriose laikomos, gaminamos ir vartojamos polimerinės medžiagos, išskiriančios degius ir sprogius garus, draudžiama rūkyti bei tokius darbus, kuriose pasitaiko ugnies arba kibirkščių.

Nuodingąsias medžiagos pagal galiojančias normas reikia laikyti atskiroje gerai vėdinamoje patalpoje, toliau nuo gyvenamųjų namų, valgyklų, geriamoje vandens šaltinių ir darbo vietų. Patalpose, kuriose laikomos nuodingosios medžiagos, jų žymekliai turi būti dažyti skirtingomis signalinėmis tų medžiagų spalvomis. Tose patalpose esanti  apšvietimo armatūra ir elektros varikliai turi būti su apsaugančiais nuo sprogimo gaubtais. Turi būti numatytos priemones, neleidžiamos atsirasti ir kauptis statinės elektros krūviams, pavyzdžiui, nerekomenduojama darbo metu vilkėti drabužių, pasiūtų iš polimerinių medžiagų.

Pradėjus apdailos darbus, statybos aikštelėje turi būti įrengta patalpa rūbams džiovinti, rūbine su  praustuvais, dušais, sanitariniai mazgais. Dažytojai privalo turėti vaistinėlę, medikamentų ir priemonių pirmajai pagalbai suteikti, taip pat indą geriamo vandens.

Kiekvienas darbininkas turi būti apmokytas suteikti pirmąją pagalbą, įvykus nelaimingam atsitikimui. Tačiau net ir suteikus pirmąją pagalbą, nukentėjusįjį privalo apžiurti gydytojas.

Mediniams paviršiams skirtos dangos būna trijų rūšių

Aliejiniai dažai galimas variantas medienai dažyti.

Aliejinių dažų (ir apskritai kitų dažų) įvairovė labai didelė. Yra daug uždarų firmų, konkuruojančių tarpusavyje. Jos siūlo mums didelį asortimentą dažų. Kiekvienos firmos sava technologija dažų gamybos, todėl mes turim bandyti naujus dažus ir daryti išvadas, kurie iš jų mums tinkamesni. Mūsų laikais yra specialūs  aliejiniai dažai, skirti medienai, medžio dirbiniams, naudoti juos reikia pagal instrukciją, nes kiekvienų dažų reikalavimai gali truputį skirtis, juk nebūna blogų statybinių medžiagų, kartais medžiagos būna blogai ,žiopliai panaudojamos.

Emalis – netinkami medienai dažyti.

Dar prieš keletą metų namų dažymui paprastai buvo naudojami emaliniai dažai. Tai buvo bene pigiausia ir populiariausia medžiaga. Kartais ji būdavo atskiedžiama pokostu ar alyva, kad geriau įsigertų į medinį paviršių. Tačiau reikia pripažinti, kad emalis nėra skirtas mediniams fasadams dažyti. Šie dažai skirti nedideliems plotams (prie durų, langų, kur yra pakankamai storas medžio sluoksnis). Emalio plėvelė yra praktiškai neelastinga. Tuo tarpu medis tam tikra prasme “juda” (medis gali trauktis ar plėstis). Ypač gerai šio “judėjimo” pėdsakai matomi pietinėje namo pusėje. Namo siena tai kaista, tai šąla – todėl dažų plėvelė trūkinėja, atsilupa, į įtrūkimą patenka vanduo ir pradeda “lupti” emalį.

Mediniams paviršiams skirtos dangos būna trijų rūšių:

1.Pilnai dengiantys dažai.

2. Pusiau skaidri danga.

3. Skaidri danga.

Pilnai dengiantys dažai – suteikia fasadui norimą spalvą, tačiau medžio tekstūra lieka matoma (nedaro iš medžio plastmasės). Šios rūšies dažai tarnauja ilgiausiai, nes juose esantys pigmentai yra ilgaamžiškesni nei esantys kitose dangose. Šiais dažais padengtas paviršius tarnaus apie10 metų.

Šios srities naujovė – galimybę dažyti dar drėgną paviršių suteikiantys dažai. Tačiau medis gali būti tik šiek tiek drėgnas (pavyzdžiui, po plovimo), o ne permirkęs nuo lietaus. Taigi su šiais dažais, nubraukus likusius po plovimo lašus, galima dažyti iš karto.

Viena iš senų namų problemų – šiaurinėje namo pusėje atsirandantys pelėsiai. Čia jums gali padėti dar viena naujovė – dažai su specialiais priedais, neleidžiančiais pelėsiui išsivystyti ant medžio paviršiaus. Šie priedai žmogui visiškai nekenkia.

Pusiau skaidrios dangos – jos būna aliejinės ir skiedžiamos vandeniu. Reikėtų pripažinti, kad pusiau skaidria danga padengti namai atrodo įdomiau, kadangi pro dangą prasišviečia natūralus medžio paviršius. Tačiau kitą vertus, jos taip neapsaugo paviršiaus, kaip pilnai dengiantys dažai. Šia danga padengtas paviršius tanaus apie 5 metus.

Šios rūšies dangų taip pat būna su priešpelėsiniais priedais. Dangos spalvą jūs galite pasirinkti pagal savo skonį (nuo natūralios medžio spalvos iki raudonos). Jeigu pageidautumėte, medinį paviršių galima vizualiai pasendinti specialios dangos pagalba. Su šios rūšies produktais galima dirbti net kai temperatūra nukrenta iki +1º C medis jau šiek tiek “pagavęs” drėgmės. Ši naujovė žymiai prailgina dažymo sezoną.

Impregnavimas. Šioje srityje taip pat yra naujovių. Tai speciali impregnuojanti danga – trijų aliejų mišinys. Nauja ir darbo su šia danga technologija. Ji vadinama “šlapias ant šlapio”: dengiamas gausus pirmas sluoksnis ir po 10 minučių dažomas antras sluoksnis. Jei nėra galimybės taip dirbti, antras sluoksnis gali būti tepamas po dviejų parų. Tokiu atveju pirmajam sluoksniui leidžiama gerai įsigerti. Impregnantai būna visiškai natūralūs ar natūralių medžio atspalvių. Toks padengimas atlaiko ir drėgmės poveikį, ir temperatūrų svyravimus.

Dirbant su mediniais paviršiais nereikėtų pamiršti, kad medis reikalauja kruopštumo. Reikia atsižvelgti į orus, į temperatūrą ir į kitas reikšmingas aplinkybes. Tik viską gerai atlikę, galėsite ilgai džiaugtis rezultatais.