Liepą labai norime kuo greičiau suvalgyti pirmąjį pomidorą

Liepą labai norime kuo greičiau suvalgyti pirmąjį pomidorą

Dabar pradedame laukti, kol pomidorai bus paruošti skinti ir valgyti.

Liepą labai norime kuo greičiau suvalgyti pirmąjį pomidorą. O iki rugpjūčio pabaigos norime pasirūpinti, kad pomidorai greitai sunoktų, kad nesusirgtų ir nesugestų. Taigi, ką daryti, kad jie greičiau sunoktų? Štai 5 svarbūs dalykai, kuriuos turime padaryti, kad pomidorai greitai sunoktų.

Jei dvi dienas ant pomidorų augalų uždėsite rausvos spalvos medžiagas ir palauksite savaitę, pomidorai parausta.

Jei pomidorų krūmus nupurkšite specialiu skysčiu, pagamintu iš jodo ir vandens, tai padės jiems geriau augti. Tiesiog sumaišykite 30-35 lašus jodo su dideliu kibiru šilto vandens ir apipurkškite visus krūmus.

Ar kada nors matėte, kad kai augalai turi įpjovimų ar įbrėžimų, pavyzdžiui, kai paukščiai juos pešasi, jų vaisiai greičiau sunoksta? Taigi, jei norite, kad pomidorai greičiau sunoktų, galite kelis kartus įsmeigti juos mediniu pagaliuku.

Norėdami, kad žali pomidorai pasidarytų raudoni, galite naudoti banano žievelę. Pirmiausia į maišelį sudėkite banano žievelę. Tada uždėkite maišelį ant žalių pomidorų kekės ir viską suriškite. Palikite taip 2-3 dienas. Po to galite nusiimti maišelį ir pomidorai pamažu keis spalvą į raudoną.

Jei nustosite duoti augalams vandens ir maisto, vaisiai bus paruošti valgyti greičiau.

Ką dar galime padaryti, kad pomidorai taptų raudoni?

Vienas iš būdų, kaip padėti pomidorams gerai augti, yra padėti ant žemės ką nors tamsaus. Tai gali būti durpės, ruberoidas ar juoda plėvelė. Ši tamsi danga palaiko dirvą šiltą ir padeda jai išlikti drėgnai. Kažką panašaus žmonės darydavo apdengdami pomidorus šienu. Prieš dedant tamsią dangą ant dirvos, geriausia palaukti karštą dieną.

Kad pomidorai greičiau sunoktų, galite juos purkšti specialiu skysčiu, pagamintu iš pušų lapų. Pirma, keletą jaunų pušies ūglių reikia laikyti šaldytuve savaitę. Tada juos supjaustykite ir kelias minutes pavirkite vandenyje. Po to skystį sumaišote su daugiau vandens. Galiausiai šiuo mišiniu apipurkškite pomidorų augalus.

Kad pomidorai greičiau sunoktų ir nesugestų, turite nuolat nuimti papildomus lapus ir ūglius. Nereikalingus lapus nulaužkite, o tuos, kurie yra arti pomidorų, palikite. Lėtai nukeliate vis daugiau lapų. Taip pat turite suspausti augalų viršūnes. Tiesiog palikite apie 2 ar 3 lapus virš jau augančių pomidorų. Tai padės pomidorams sunokti. Ir atminkite, kad pomidorų augalai neužaugtų per aukšti plastiku uždengtuose šiltnamiuose.

Rugpjūčio antroje pusėje, jei ant krūmų vis dar daug žiedų, augalas daugiausia dėmesio skiria auginimui, o ne vaisių sunokimui. Pravartu nuimti visas kekes, ant kurių yra žiedas, nes vaisiams neužteks laiko augti. Ant trumpų ir vidutinio dydžio krūmų galima palikti 4-6 kekes, ant aukštų – 6-7 kekes.

Turime padėti trumpiems augalams augti, pasukdami jų šakas į saulę ir suteikdami jiems papildomą paramą specialiomis šakomis, kurios skyla į dvi dalis.

5 būdai, kaip padaryti pomidorus geltonus
Pomidorai geriausiai ir greičiausiai sunoksta šiltnamyje.

Vasaros pabaigoje ar ankstyvą rudenį, kai naktimis ima vėsiau, dažniau tvyro rūkai ir yra didesnė pomidorų ligos tikimybė. Norėdami apsaugoti pomidorų augalus, galime imtis ryžtingesnių veiksmų, kad jie nepaimtų per daug vandens ir maistinių medžiagų iš žemės. Tai galime padaryti trimis skirtingais būdais.

Pirmiausia specialiu peiliu tiesia linija nupjauname pomidorų stiebus. Pjūvius darome apie 8-12 cm nuo žemės ir jie gali būti net 7-10 cm ilgio. Tada į pjūvius įdedame mažus medienos gabalėlius, kad jie neužsidarytų.

Kad pomidorų augalas greičiau augtų, laikome jį už stiebo ir keletą kartų švelniai patraukiame aukštyn, sukdami tam tikra kryptimi. Tai padeda augalui atsikratyti kai kurių mažesnių šaknų ir neįsisavinti tiek daug maistinių medžiagų. Tačiau dėl to augalo pomidorai sunoks greičiau.

Aplink augalo stiebą, maždaug tokio aukščio, kaip mažas žaislinis automobilis, uždėjome nedidelius žiedus iš varinės vielos. Kai spaudžiame žiedus ant stiebo, tai padeda augalui nepaimti per daug maistinių medžiagų iš savo šaknų ir apsaugo jį nuo augalų ligos, vadinamos fitoftora.

Svarbu atsiminti, kad kai prinokę vaisiai paliekami ant pomidoro augalo, kiti pomidorai sunoksta ilgiau. Taigi, verta nuskinti visus užaugusius ir pilkus pomidorus ir leisti jiems baigti nokti nuo vynmedžio. Taip greičiau sunoks ant augalo likę pomidorai. Kai kurie sodininkai su tuo nesutinka ir mano, kad ant augalo subrandinti pomidorai skanesni. Tačiau rugpjūčio pabaigoje, užklupus šaltiems rūkams, pomidorai gali lengvai susirgti ir daug derliaus prarasti.

Surinkite visus raudonus ir didelius žalius pomidorus. Kai rinksitės, leiskite sunokti. Pomidorai ant augalo sunoksta greitai, todėl geriausia juos skinti du kartus per savaitę. Nuskintus pomidorus sudėkite į mažas dėžutes, odele į viršų, 2-3 sluoksniais. Prinokusių pomidorų įdėkite į dėžutes – jie greičiau sunoksta žalius, nes išskiria dujas, vadinamas etilenu. Taip pat puiku įdėti česnako gabalėlį tarp pomidorų, nes česnakai kovoja su mikrobais. Kiekvieną pomidorų sluoksnį uždenkite popieriumi, o viršų taip pat uždenkite popieriumi – tai sulaiko dujas. Tada padėkite pomidorų dėžutes ant palangės. Nors jie gauna šiek tiek šilumos iš saulės, jie sunoksta ilgiau, nes dujos pasišalina.

Pomidorus reikia laikyti šiltoje vietoje 20–25 °C temperatūroje, kad prinoktų. Kai jie parausta, jie gali būti laikomi vėsesnėje, 5–10 °C temperatūroje su 80 procentų drėgnumu maždaug 40–50 dienų.

About the author

vytasss administrator