Kiek maisto turėtume dėti į šaldytuvą?
Mitybos specialistė sako, kad naminius patiekalus geriausia suvalgyti per tris dienas. Maistą turėtumėte laikyti šaldytuve. Mėsą, pavyzdžiui, kiaulieną, jautieną ir vištieną, taip pat žuvies patiekalus ir troškinius reikia suvalgyti per dvi dienas. Svarbu kiekvienos rūšies maistą sudėti į savo sandariai uždarytą indą. Apskritai, visi skirtingi maisto produktai šaldytuve turi būti laikomi atskirose dėžėse ir uždengti folija arba plastikine plėvele, kad jie nesiliestų vienas kito.
Šaldytuve yra įvairių rūšių maisto, pavyzdžiui, saldaus, sūraus ir rūgštaus. Jei jų neuždengsime, jų kvapai gali susimaišyti. Mūsų perkamas maistas, pavyzdžiui, mėsa ir žuvis, turėtų būti suvalgyti per dvi dienas.
Ar galima valgyti tą pačią sriubą kelias dienas? Maisto ekspertas sako, kad paprastai galima valgyti sriubą, kuri šaldytuve išbuvo dvi ar tris dienas, jei prieš valgydami ją pakaitinate. Vienintelis dalykas yra tai, kad kai kurie geri dalykai sriuboje gali būti nebe tokie stiprūs. Be to, jei sriuba kurį laiką buvo nenaudota, svarbu ją labai karštai pašildyti, kad būtų sunaikintos blogosios bakterijos.
Kiek laiko šaldytuve galima laikyti tokius maisto produktus kaip pieno produktai ir mėsa? Maltą mėsą geriausia suvalgyti per dieną nuo jos įsigijimo. Atidarius kefyrą galima laikyti dvi dienas, o pieno – nuo trijų iki keturių dienų. Jei supjaustėte sūrio gabalėlį, likusią dalį būtinai sandariai suvyniokite į foliją. Minkštas sūris gali išlikti geras maždaug dvi savaites, o kietasis – iki trijų savaičių. Jei ant sūrio matote pelėsį, jo nevalgykite ir išmeskite. Sviestas ilgiau išsilaiko, kai laikomas pasukose. Jei prieskonis yra blogas, tai reiškia, kad maistas yra pasenęs ir nesaugus valgyti.
Mikrobangų krosnelė yra tarsi magija! Jis gali labai greitai paruošti mūsų maistą ir padaryti jį skanų.
Šis aparatas naudoja mikrobangas, kad maisto molekulės judėtų ir sukurtų šilumą. Kai kurie žmonės mano, kad mikrobangų krosnelės naudojimas gali pakenkti jūsų sveikatai, nes gali susidaryti kenksmingų medžiagų, tačiau kiti mokslininkai teigia, kad tai netiesa. Jie sako, kad maistas mikrobangų krosnelėje nesunaikina svarbių maistinių medžiagų, išskyrus vieną, vadinamą vitaminu B12.
Kai kurie mokslininkai mano, kad mikrobangų krosnelės naudojimas maisto ruošimui ar šildymui kenkia mūsų sveikatai. Jie sako, kad kai maistas šildomas mikrobangų krosnelėje, jis gali pasikeisti taip, kad gali pakenkti mūsų kūnui. Vienas iš būdų yra tai, kad energija, naudojama maistui pašildyti, gali suskaidyti baltymų molekules, kurios gali sukurti naujas molekules, prie kurių mūsų kūnas nėra pripratęs ir kurios gali būti toksiškos ar net sukelti vėžį.
Mikrobangų krosnelės yra greitas ir paprastas būdas pašildyti ar gaminti maistą, tačiau jos nėra labai tinkamos, kad maistas būtų sveikas. Žmonės sako, kad kai naudojate mikrobangų krosnelę, maistas praranda daug naudingų medžiagų, kurios padeda mūsų kūnui, tačiau jame vis tiek yra tiek pat kalorijų.
Geriausias būdas pašildyti maistą yra naudoti vandenį. Daugelis žmonių maistą dažniausiai šildo keptuvėje.
Geriausias būdas padaryti maistą šiltą ir saugų valgyti – naudoti vandenį.
Mitybos specialistė teigia, kad elektrinė viryklė yra gera idėja, norint įkaitinti kepsnį darbe. Šio tipo viryklė savo dydžiu primena mikrobangų krosnelę, tačiau veikia kaip orkaitė. Jis gali labai greitai pašildyti maistą, maždaug per penkias minutes. Namuose mitybos specialistė siūlo naudoti konvekcinę orkaitę, jei tokią turite maistui pašildyti.
Geriausias būdas sveikai pašildyti maistą yra naudoti vandenį. Jums tereikia į puodą ar keptuvę įpilti šiek tiek vandens, įdėti maisto likučius ir padėti ant viryklės. Nepamirškite uždengti dangčiu. Maistas greitai įkais ir skanus. Taip pat maistą galite pašildyti garais.
Kad maistas būtų sveikesnis, galite naudoti specialų įrankį, vadinamą metaliniu sieteliu. Maistą suberkite į sietelį, o po to uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu. Uždengiate dangčiu ir leidžiate įkaisti. Tokiu būdu jūsų maistas praranda tik nedidelį kiekį naudingų dalykų. Svarbu žinoti, kad kuo trumpiau kaitinsite maistą, tuo jis bus sveikesnis. Tačiau atminkite, kad kiekvieną kartą kaitinant maistą jis tampa mažiau maistingas. Taigi geriau vienu metu virti tik po truputį, kad galėtumėte viską suvalgyti per vieną patiekalą.
Naudingi patarimai
* Kaip pašildyti troškinį? Kad šis patiekalas neišdžiūtų ir neprarastų skonio, pašildykite jį orkaitėje. Į kepimo indą įpilkite šiek tiek vandens (taip jis bus drėgnas, o troškinys šildamas neišsausės) ir supilkite troškinį. Uždenkite indą folija ir pašaukite į iki 160°C įkaitintą orkaitę. Išimkite troškinį, kai jis šiltas.
* Traški vištiena. Jei norite, kad jis išliktų traškus, nešildykite jo mikrobangų krosnelėje. Dar kartą pasirinkite orkaitę. Formą išklokite kepimo popieriumi, sudėkite vištieną, uždenkite folija ir pašaukite į iki 190°C įkaitintą orkaitę 10 minučių. Tada nuimkite foliją ir kepkite kotletus orkaitėje dar 2-3 minutes. Jis visiškai sušils ir taps rudas.
* Vakarykštis kepsnys. Kad jis netaptų guminis, įkaitinkite aliejų keptuvėje ant vidutinės ugnies. Beje, užuot kaitinę kepsnį visą, prieš kaitindami supjaustykite jį lygiomis dalimis.
* Norite pašildyti iškeptą mėsą? Pirmiausia užpilkite šaltu vandeniu ir pakaitinkite puode ant silpnos ugnies.
About the author