Category Archive Kava

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais

Dažnai manoma, kad kavoje be kofeino nėra kofeino, tačiau taip nėra – joje vis dar yra nedidelis kofeino kiekis. Kai kurie žmonės mano, kad kavos be kofeino gėrimas yra naudingas sveikatai, o kiti mano, kad skonis ar kofeino trūkumas yra trūkumas.

Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino. Joje vis dar yra nedidelis kofeino kiekis (apie 3 proc.), nes viso kofeino pašalinti neįmanoma.

Kofeino kiekis įprastoje kavoje ir kavoje be kofeino labai skiriasi. Paprastos kavos puodelyje yra apie 95 miligramai kofeino, o kavos be kofeino puodelyje – tik 2 miligramai kofeino.

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais: šveicariško vandens, anglies dioksido ir metilo chlorido. Kiekvienas būdas turi savų privalumų ir trūkumų. Daugiau apie kavos be kofeino apdorojimą galite sužinoti čia.

Šveicariškas vandens metodas – tai kofeino šalinimo procesas, kai kofeinas iš kavos pupelių pašalinamas naudojant vandenį. Teigiama, kad šis metodas yra švelnus kavos pupelėms, todėl kava išlaiko savo skonį.

Šiuo būdu žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisisotina tirpių kavos komponentų. Kofeinas iš vandens išfiltruojamas ir taip gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tuomet ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino. Šis procesas vadinamas „kofeino migracija” ir vyksta todėl, kad pupelės ir skystis siekia pusiausvyros, kol pupelėse beveik visiškai nelieka kofeino.

Anglies dioksidas yra bespalvės, bekvapės dujos, kurios susidaro gyvūnams kvėpuojant ir kaitinant tam tikrų rūšių uolienas. Tai taip pat yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos, t. y. jos padeda sulaikyti šilumą Žemės atmosferoje.

Anglies dioksidas gali padėti atskirti skirtingas chemines medžiagas medžiagoje, nes jis pumpuojamas per medžiagą.

Metilo chloridas yra cheminis junginys, kurio formulė CH3Cl. Tai bespalvės, degios dujos, turinčios būdingą saldų, aštrų kvapą. Jis naudojamas kaip tirpiklis ir šaldymo agentas.

Metileno chloridas yra cheminis tirpiklis, naudojamas kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Anksčiau šiam tikslui buvo naudojamas benzenas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis yra kancerogenas. Todėl dauguma įmonių perėjo prie kitų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, etilacetato ir metileno chlorido, naudojimo.

Metilchloridas buvo vertinamas prieštaringai, nes didelis jo kiekis gali būti toksiškas ir pažeisti centrinę nervų sistemą.

FDA nusprendė, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia rūpesčių, nes daugiau nei 0,001 % metileno chlorido likučių yra draudžiama.

Ar kava be kofeino jums sveika, priklauso nuo jūsų individualios sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl jei norite atsisakyti kofeino, bet vis tiek norite kavos naudos, kava be kofeino yra sveikas pasirinkimas. Bekofeininė kava taip pat yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas variantas, jei norite mažesnio kofeino kiekio, yra pusė kavos su kofeinu.

Kavos be kofeino gėrimas turi daug privalumų, įskaitant geresnį susikaupimą ir koncentraciją, mažesnį nerimą ir drebulį bei mažesnę širdies ligų riziką. Tačiau reikia atsižvelgti ir į kai kuriuos galimus trūkumus, pavyzdžiui, galimą prastesnį kavos skonį ir šiek tiek padidėjusią vėžio riziką. Galiausiai sprendimas, ar gerti kavą be kofeino, ar ne, yra asmeninis.

Kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo sveikatos būklės. Kai kurie kavos be kofeino privalumai: joje yra mažiau kofeino ir gali būti antioksidantų. Tačiau kava be kofeino turi ir tam tikrų trūkumų, pavyzdžiui, joje yra mažiau naudingų junginių, kurių yra įprastoje kavoje, ir ji dažnai kainuoja brangiau. Galiausiai kavos gėrėjas pats turi nuspręsti, ar kava be kofeino jam tinka.

Kavos be kofeino gėrimas turi daug privalumų. Pirma, ji gali padėti išvengti priklausomybės nuo kofeino. Be to, ji gali padėti išlikti budriems ir susikaupusiems visą dieną. Galiausiai ji gali padėti sumažinti širdies ligų riziką.

Kai kurie žmonės mano, kad kava be kofeino gali būti naudinga tiems, kurie stengiasi sumažinti kofeino vartojimą. Kiti sako, kad ji tokia pat gera kaip ir įprasta kava ir ja galima mėgautis taip pat.

Daugelis žmonių yra jautrūs kavoje esančiam kofeinui ir patiria neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino leidžia žmonėms mėgautis kavos skoniu be šio neigiamo poveikio.

Kofeino vartojimas gali sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, nemigą, širdies plakimą ir kitas problemas. Kofeinas yra stimuliatorius, diuretikas ir rūgštingumą didinanti medžiaga, todėl gali paaštrinti tokius simptomus kaip rėmuo, žarnyno problemos ir miego sutrikimai. Jei susiduriate su šiomis problemomis, perėjimas prie kavos be kofeino gali padėti sumažinti kofeino poveikį ir kartu leisti mėgautis kava kaip kasdienės rutinos dalimi.

Kofeino sukeltas nerimas yra dažnas šalutinis kofeino poveikis. Kofeinas gali sukelti neramumą ir nervingumą, o žmonėms, kurie ir taip yra linkę į nerimą, gali pabloginti simptomus.

Jei jaučiate nerimą ir geriate įprastą kavą, galite apsvarstyti galimybę pereiti prie kavos be kofeino, jei pastebėsite, kad nerimas stiprėja.

Kava gali turėti tam tikrą vidurius laisvinantį poveikį, tačiau šiandien tai vis dar tiriama. Galiausiai kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo trūkumų. Pirma, joje mažiau kofeino, todėl gali tekti gerti daugiau, kad pasiektumėte tą patį energijos lygį. Be to, kava be kofeino yra ne tokio stipraus skonio, todėl gali būti, kad ji suteiks mažiau pasitenkinimo nei įprasta kava.

Bekofeininė kava taip pat gali būti sodraus skonio ir sodrios konsistencijos.

Daugelyje kavos be kofeino rūšių naudojamas metilo chloridas – cheminė medžiaga, randama dažų nuėmikliuose. Ši cheminė medžiaga gali turėti sunkų neurologinį poveikį žmonėms, jei jie yra veikiami didelės jos koncentracijos, o gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos poveikį, jei jie ilgą laiką yra veikiami šios medžiagos.

Nors nedideli šios cheminės medžiagos kiekiai yra saugūs, galite visiškai jos išvengti, jei tikrinsite perkamos kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava be kofeino, ant kurios nenurodoma, kaip ji buvo be kofeino, buvo pagaminta naudojant metilo chloridą.

Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme: vieni tyrimai rodo, kad ji gali didinti cholesterolio kiekį, kiti – kad jokio poveikio neturi. Norint padaryti galutinę išvadą, reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio, galite pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino jums kelia susirūpinimą.

Nikaragva yra Centrinės Amerikos šalis, garsėjanti aukštos kokybės kavos gamyba

Nikaragva yra Centrinės Amerikos šalis, garsėjanti aukštos kokybės kavos gamyba. Šalyje yra keli kavos auginimo regionai, kurių kiekvienas pasižymi unikaliu skonio profiliu.

Štai keletas pagrindinių Nikaragvos kavos regionų:

Matagalpa: Matagalpa – tai regionas centrinėje Nikaragvos dalyje esančiose aukštumose, garsėjantis vidutinio ar stipraus kūno, ryškios rūgšties ir šokolado, citrusinių vaisių ir riešutų skonio kava.

Jinotega: Jinotega yra didžiausias kavos gamybos regionas Nikaragvoje, kuriame pagaminama daugiau kaip 50 % visos šalies kavos. Šio regiono kava garsėja sudėtingu ir subtiliu skoniu su šokolado, vaisių ir karamelės natomis.

Nueva Segovia: Nueva Segovia – tai šiaurės Nikaragvos regionas, kuriame gaminama ryškaus rūgštingumo, vidutinio stiprumo, vaisių, citrusinių vaisių ir šokolado skonio kava.

Matagalpa-Jinotega: Šiame regione, apimančiame Matagalpos ir Jinotegos aukštumas, gaminama sodraus, sodraus skonio kava su šokolado, vaisių ir karamelės natomis.

Segovija-Matagalpa: Šiame regione, apimančiame Nueva Segovia ir Matagalpa aukštumas, gaminama ryškios rūgšties, citrusinių vaisių, vaisių ir šokolado skonio kava.

Nikaragvos kavos auginimo regionai garsėja aukštos kokybės kava

O kiekvienas jų pasižymi unikaliu skonio profiliu. Daugelis Nikaragvos kavos augintojų laikosi tvarios ir aplinkai nekenksmingos ūkininkavimo praktikos, pavyzdžiui, taiko šešėlyje auginamų augalų auginimo būdus ir mažina pesticidų bei herbicidų naudojimą. Apskritai Nikaragvos kava labai vertinama dėl savo kokybės ir išskirtinio skonio ir yra populiarus kavos entuziastų pasirinkimas visame pasaulyje.

Kavos skrudinimas yra subtilus procesas, reikalaujantis tikslumo ir dėmesio detalėms, kad būtų pasiektas norimas skrudinimo lygis ir skonio profilis. Pateikiame keletą bendrų Nikaragvos kavos skrudinimo gairių:

Rinkitės aukštos kokybės pupeles: Pradėkite nuo aukštos kokybės šviežiai surinktų Nikaragvos kavos pupelių. Ieškokite vienodo dydžio ir spalvos pupelių, be defektų ar pašalinių objektų.

Įkaitinkite skrudintuvą: Įkaitinkite skrudintuvą iki reikiamos temperatūros. Nikaragvos kavai paprastai pageidautina vidutinio arba vidutinio tamsumo skrudinimo temperatūra, kurią galima pasiekti 410-440 °F (210-225 °C) temperatūroje.

Sudėkite pupeles

Sudėkite pupeles į skrudintuvą ir pradėkite skrudinimo procesą. Įdedamų pupelių kiekis priklausys nuo skrudintuvo dydžio ir norimo skrudinimo lygio.

Stebėkite skrudinimą: Atidžiai stebėkite skrudinimą, kad pupelės būtų tolygiai paskrudintos ir neperkeptos. Kad nustatytumėte skrudinimo lygį, naudokite savo pojūčius, įskaitant regėjimą, garsą ir kvapą. Pavyzdžiui, skrudinant pupelės iš žalios spalvos pradės virsti geltona, paskui šviesiai ruda, o galiausiai taps tamsesnės rudos ar juodos spalvos.

Kontroliuokite skrudinimą: Reguliuokite temperatūrą ir oro srautą, kad kontroliuotumėte skrudinimą ir pasiektumėte norimą skonio profilį. Pavyzdžiui, galite padidinti temperatūrą, kad paspartintumėte skrudinimą, arba sumažinti temperatūrą, kad jis sulėtėtų.

Atvėsinkite ir laikykite pupeles: Baigę skrudinti, greitai atvėsinkite pupeles, kad sustabdytumėte skrudinimo procesą. Tai galite padaryti supylę pupeles ant aušinimo padėklo ir jas pamaišę arba naudodami aušinimo ventiliatorių. Atvėsusias pupeles laikykite sandariame inde, kad jos išliktų šviežios ir aromatingos.

Atminkite, kad kavos skrudinimas gali būti sudėtingas ir subtilus procesas, o konkrečios Nikaragvos kavos skrudinimo rekomendacijos priklausys nuo naudojamo skrudintuvo tipo, skrudinimo lygio, kurį norite pasiekti, ir jūsų asmeninių skonio preferencijų. Eksperimentuokite su skirtingais skrudinimo lygiais ir būdais, kad rastumėte tobulą Nikaragvos kavos pupelių skrudinimą.

Filtrinės kavos galite išsivirti su Chemex.

Kolumbija yra viena iš daugiausiai kavos pasaulyje pagaminančių šalių

Kolumbija yra viena iš daugiausiai kavos pasaulyje pagaminančių šalių, ir ji tebėra viena iš pagrindinių pasaulio kavos pramonės veikėjų. Nepaisant kai kurių pastarųjų metų iššūkių, tokių kaip COVID-19 pandemija ir politiniai neramumai.

Kolumbijos kavos gamyba išliko stipri.

Kolumbijos kava pasižymi gerai subalansuotu ir universaliu skoniu, vidutinio stiprumo, vidutinio rūgštingumo, šokolado, karamelės ir riešutų natomis. Kolumbijos kava paprastai auginama dideliame aukštyje, o tai lemia unikalų jos skonio profilį.

Be to, Kolumbijoje yra keletas skirtingų kavos auginimo regionų, kurių kiekvienas pasižymi savitomis savybėmis. Vieni iš žinomiausių regionų yra Antiokvija, Huila, Nariño ir Tolima.

Pastaraisiais metais Kolumbijos kavos augintojai daug dėmesio skiria tvarumui didinti ir kavos gamybos poveikiui aplinkai mažinti. Daugelyje ūkių pradėta taikyti ekologiškesnė praktika, pavyzdžiui, naudojami natūralūs kenkėjų kontrolės metodai ir taupomas vanduo.

Kolumbija taip pat deda pastangas didinti specializuotos kavos gamybą, daugelis augintojų daugiausia dėmesio skiria aukštos kokybės vienos kilmės kavos gamybai. Dėl to pasaulinėje rinkoje išaugo Kolumbijos specializuotos kavos paklausa.

Apskritai, nepaisant kai kurių sunkumų, Kolumbijos kava išlieka pagrindine pasaulinės kavos pramonės rūšimi ir dėl subalansuoto skonio bei universalumo ją mėgsta viso pasaulio kavos mėgėjai.

Kolumbijos kava yra populiarus komercinio skrudinimo kavos pasirinkimas

Ją plačiai siūlo daugybė skirtingų skrudintojų ir kavos įmonių. Komercinis Kolumbijos kavos skrudinimas paprastai apima žalių kavos pupelių pirkimą tiesiogiai iš augintojų arba iš kavos importuotojų, skrudinimą didelėmis partijomis ir jų pakavimą, kad būtų galima parduoti vartotojams arba didmenininkams.

Skrudindami Kolumbijos kavą komerciniai skrudintojai paprastai atsižvelgia į konkrečią kavos kilmę, jos skonio savybes ir kitas charakteristikas. Pavyzdžiui, Huilos regione užaugintos Kolumbijos kavos skonis gali šiek tiek skirtis nuo Tolimos regione užaugintos kavos skonio, todėl skrudintojai turi atitinkamai pritaikyti skrudinimo procesą.

Paprastai skrudinant Kolumbijos kavą reikia stebėti tokius veiksnius kaip skrudinimo laikas, temperatūra ir oro srautas, kad būtų pasiektas norimas skonio profilis. Kolumbijos kava garsėja savo universalumu ir subalansuotumu, todėl skrudintojai gali siekti vidutinio skrudinimo, kad išryškėtų kavos saldumas ir riešutų skonio natos, tačiau išliktų šiek tiek rūgštumo ir ryškumo.

Paskrudinta kava supakuojama pardavimui. Komerciniai skrudintojai Kolumbijos kavą gali pakuoti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, neskaldytų pupelių, maltą arba iš anksto supakuotą į kavos kapsules ar kapsules.

Apskritai, skrudinant komercinę Kolumbijos kavą reikia skirti daug dėmesio detalėms ir gerai suprasti unikalias kavos savybes. Dėl gerai subalansuoto skonio ir universalumo Kolumbijos kava yra populiarus daugelio kavos įmonių ir skrudintojų visame pasaulyje pasirinkimas.

Kavos aksesuarų: Chemex, V60, Aeropress – rasite pas Cofmos Coffee.