Azalijos – tai žydinčių krūmų gentis, priklausanti Ericaceae šeimai

Azalijos – tai žydinčių krūmų gentis, priklausanti Ericaceae šeimai

Azalijos – tai žydinčių krūmų gentis, priklausanti Ericaceae šeimai. Jie kilę iš Rytų Azijos ir Šiaurės Amerikos ir yra populiarūs dekoratyviniai augalai dėl savo ryškių, ryškiaspalvių žiedų. Azalijų žiedai gali būti įvairių spalvų, įskaitant rausvus, raudonus, baltus, violetinius ir oranžinius atspalvius, ir gali būti vienviečiai arba dviviečiai.

Azalijos paprastai turi nedidelius, ovalo formos tamsiai žalios spalvos lapus, kurie gali būti 1-2 cm ilgio.

Krūmai gali būti įvairaus dydžio: kai kurios veislės užauga vos 1-2 pėdų aukščio, o kitos pasiekia 6-8 pėdų aukštį. Azalijos garsėja nuostabiais pavasariniais žiedais, kurie gali tęstis kelias savaites.

Yra daug skirtingų azalijų rūšių, jas galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: visžalės ir lapuočiai. Visžalės azalijos populiarios šiltesnio klimato šalyse, o jų lapai išlieka ištisus metus. Lapuotosios azalijos žiemą numeta lapus ir yra tinkamesnės šaltesniam klimatui.

Azalijos mėgsta drėgną, gerai drenuotą dirvožemį ir rūgščią dirvą. Joms taip pat reikia vidutinio saulės šviesos kiekio, o karšto klimato zonose gali būti naudingas ir pavėsis. Azalijoms gali būti naudingas reguliarus genėjimas, kad būtų kontroliuojama jų forma ir dydis bei skatinamas sveikas augimas. Jos taip pat gali būti jautrios kenkėjams ir ligoms, pavyzdžiui, nėriniuotosioms keršakandėms, voratinklinėms erkėms ir miltligei, todėl svarbu stebėti augalą ir gydyti visas problemas, kai tik jos atsiranda.

Apskritai azalijos yra gražūs ir populiarūs krūmai, galintys suteikti spalvų ir įdomumo bet kuriam sodui ar kraštovaizdžiui.

Dėl nuostabių žiedų ir patrauklios lapijos jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo lauko erdvę papildyti ryškiais, mažai priežiūros reikalaujančiais augalais.

Egzistuoja daugybė skirtingų azalijų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir auginimo reikalavimais. Štai keletas populiarių azalijų veislių:

„Encore Azaleas”: Tai visžalių azalijų, žydinčių pavasarį ir rudenį, grupė. Jos pasižymi pasikartojančiu žydėjimu ir būna įvairių spalvų, įskaitant baltą, rausvą ir raudoną.

Girard azalijos: Tai lapuočių azalijų grupė, garsėjanti nuostabiais pavasariniais žiedais. Jos būna įvairių spalvų, įskaitant rožinę, raudoną, oranžinę ir geltoną.

Kurume azalijos: Tai visžalių azalijų grupė, kilusi iš Japonijos. Jos pasižymi mažais lapais ir kompaktišku augimu, o pavasarį žydi gražiais rožiniais, raudonais arba baltais žiedais.

Satsuki azalijos: Tai visžalių azalijų grupė, kilusi iš Japonijos. Jos pasižymi dideliais, ryškiais žiedais ir būna įvairių spalvų: rožinės, raudonos ir baltos.

Pietinės indinės azalijos: Tai visžalių azalijų grupė, populiari pietinėje JAV dalyje. Jos garsėja dideliais, spalvingais žiedais ir gali būti rožinių, raudonų, violetinių ir baltų atspalvių.

Robin Hill azalijos: Tai Jungtinėse Amerikos Valstijose išvestų hibridinių azalijų grupė. Jos garsėja dideliais, kvapniais žiedais ir būna įvairių spalvų: rožinės, baltos ir geltonos.

Glenn Dale azalijos: Tai Jungtinėse Amerikos Valstijose išvestų hibridinių azalijų grupė. Jos pasižymi dideliais, kvapniais žiedais ir yra įvairių spalvų, įskaitant rožinę, raudoną ir violetinę.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės skirtingų azalijų veislių. Renkantis azalijų veislę, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip klimatas, dirvožemio tipas ir saulės spinduliuotė, nes skirtingoms veislėms gali būti keliami skirtingi auginimo reikalavimai.

About the author

vytasss administrator