Daugelis augalų, kurie vėl ir vėl žydi, rūšių buvo sukurti Amerikoje.
Kai kurie sodininkai mėgsta auginti remontantines žemuoges, nes didžiąją vasaros dalį jie duoda gerus vaisius. Tačiau kiti sodininkai bandė juos auginti ir jiems nepatiko rezultatai. Išsiaiškinkime, kodėl jie nusivylė.
Remontantinės gervuogių veislės, galinčios išlaisvinti žiedkočius ne tik „trumpomis dienomis“ – rugpjūčio pradžioje, bet ir ilgomis dienomis – gegužės-birželio mėnesiais, yra didelis selekcininkų pasiekimas. Atitinkamai, pirmąjį derlių jos, kaip ir paprastos braškės, duoda birželio mėnesį, o antrąjį – iš per „ilgą dieną“ susiformavusių žiedpumpurių – rugpjūčio pabaigoje. Tokios braškės kartais vadinamos ilgadienėmis braškėmis. Tačiau šios veislės jau daugiau praeityje, nes naujausios veislės ir sodinių braškių hibridai žiedkočius formuoja beveik be pertrūkių, kad ir kokios ilgos dienos būtų. Tokios veislės vadinamos neutraliomis dieninėmis veislėmis.
Kai kurios braškių rūšys gali žydėti ir duoti vaisių visą vasarą, jei jos turi geras augimo sąlygas. Šios rūšys netgi gali būti sodinamos į konteinerius ir pakabinamus vazonus. Jie ypatingi tuo, kad gali pradėti uogauti dar visiškai nesuaugę. Tačiau daugiausia braškių bus paruošta skinti vasaros pabaigoje. Maždaug trečdalis braškių užauga birželį, o likusios – nuo liepos pabaigos iki rugpjūčio. Didžiausios ir gražiausios uogos auga ir šiuo metu.
Neskubėkite pykti ant remontuojančių žmonių, jei jiems reikia daug laiko taisyti.
Pirmenybė reiškia, kad kažkas patinka labiau nei kažkas kita. Šiuo atveju tai reiškia, kad europiečiams kažkas patinka labiau nei kitiems žmonėms iš įvairių vietų.
Amerikoje gaminamos braškės skiriasi nuo tų, kurias turime čia. Jie buvo pagaminti specialiai dideliems ūkiams tokiose vietose kaip Kalifornija. Dėl šios priežasties jie gali ne taip gerai augti ar skonis mūsų vietovėje.
Kartais sodininkai, kurie to nežino, per daug tikisi ir liūdi, kai šiems augalams nesiseka. Tačiau pastaruoju metu žmonės mūsų rajone kuria naujas šių augalų rūšis, kurios geriau atlaiko mūsų orą. Jie dar nėra tokie geri, kaip iš kitų šalių, bet vis tiek. Taigi geriausia rinktis augalus iš Europos, nes jie turi tikrai skanių uogų, gerai auga ir puikiai atlaiko mūsų orą.
Įprastoms braškėms auginti savo sode renkamės saulėtą ir šiltą vietą, o kitokioms braškėms, vadinamoms remontantinėmis, renkamės saulėčiausią ir šilčiausią vietą. Jei yra šiek tiek pavėsio, pavyzdžiui, po medžiais, ten galime sodinti tik mažas remontantines braškes, nes jei gaus per daug pavėsio, jos neužaugins tiek braškių.
Geriausia vieta vėl augantiems dideliems vaisiniams augalams – nejudantis šiltnamis arba speciali plastiku uždengta lysvė ant karkaso. Tai padeda apsaugoti juos nuo šalto oro ir lietaus pavasarį. Tačiau svarbiausia, kad rugpjūtį ir rugsėjį jiems reikia papildomos šilumos, kad jų vaisiai užaugtų dideli ir skanūs. Be pakankamai šilumos vaisiai išlieka žali arba raudoni, bet nėra minkšti ir saldūs.
Sėklas dedame į žemę teisingai…
Paprastai šios gėlės yra vidutinio dydžio ir turi tik keletą lapų. Jie taip pat neturi daug plaukų ar ūsų. Dėl to sodiname arti vienas kito, maždaug 20-25 cm atstumu. Atstumas tarp augalų eilių turi būti ne didesnis kaip 40 cm. Jei auginame dengtoje vietoje, galime sodinti net arčiau, maždaug 15-20 cm atstumu vienas nuo kito ir 30 cm tarp eilių.
Neskubėkite pykti ant remontininkų. Jei norite, kad kasmet ataugantys augalai duotų daug vaisių ar daržovių, jais reikia rūpintis nuo gegužės iki rugpjūčio.
…ir laiku
Vasaros pabaigoje arba pavasarį galite sodinti specialią braškių rūšį, vadinamą remontantine. Jei pasodinsite vasaros pabaigoje arba rudenį, jis augs ir uogos kaip ir kitos braškės birželį. Tačiau kartais gali nepavykti gerai augti, jei žiema buvo per šalta arba buvo šalnos, kurios nušaldė stiebus.
Jei vaisius sodinsite pavasarį, jie pradės derėti liepos mėnesį ir tęsis iki rugsėjo. Tai ypač tinka tam tikrų rūšių vaisiams, kurie gali vėl augti tą patį sezoną. Sodinę pavasarį galite neprarasti augalų šaltesniais mėnesiais ir gauti gerą derlių.
Nederėtų toje pačioje vietoje sodinti augalų rūšį, kurią reikia tręšti ir laistyti kitaip, kaip ir augalus, kuriems to nereikia.
Kad tam tikri augalai užaugintų daug vaisių ar daržovių, nuo gegužės iki rugpjūčio kas dvi savaites jiems reikia duoti specialų augalinį maistą. Taip pat juos reikia gausiai laistyti, kai kurį laiką nelijo.
Mes negimdome kūdikių, gauname juos iš kito.
Remontantiniai hibridiniai augalai patys nesukuria daug naujų augalų. Tik tam tikras smulkiavaisių krūmų rūšis galima padalyti, kad būtų sukurti nauji augalai. Stambiavaisių augalų stiebai nuskynus vaisius dažniausiai būna silpnesni ir ne tokie sveiki. Remontantiniai augalai yra skirti auginti tik vienerius metus specialiose laboratorijose. Taigi, jei norite savo sode turėti įvairių remontantinių augalų, geriausia nuolat pirkti naujus augalus.
Neskubėkite pykti ant remontininkų. Geriausias būdas žmonėms, kurie pradeda sodininkystę, pasirūpinti augalų grupe, kuri žydi daug kartų ir yra įvairių rūšių derinys, yra reguliariai pirkti mažus augalus, išaugintus iš sėklų.
Iš vėl žydinčių gėlių geriausia karalienė Elžbieta, o po jos – Kalnas Everestas ir Tribjut, kurio skonis tikrai saldus. Taip pat yra ir kitų naujų tipų, tokių kaip Albion ir Aromas, kurie taip pat yra tikrai geri.
Remontantinės veislės yra geriausios, nes jos turi tikrai dideles uogas ir jų išaugina daug. Pirmoji uoga gali sverti daugiau nei 40 gramų, o kiekvienas krūmas gali priauginti iki kilogramo uogų.
About the author