Agurkams reikia tam tikros temperatūros, kad jie gerai augtų ir būtų skanūs. Šiemet temperatūra nebuvo tinkama labai ilgai, todėl buvo sunku užauginti gerus agurkus. Bet jei klausysime ekspertų ir darysime, ką jie sako, galbūt vis tiek galėsime turėti skanių agurkų iš savo sodo.
Naudojame tik patikrintus ir įrodytus tinkamus augalus.
Pernai pavasarį orai sodininkams nelepino. Naktį buvo taip šalta, kad šiltnamiuose teko naudoti šildytuvus. Gal šiemet saulės daugiau išlindo, bet naktimis vis tiek buvo šalta, o dieną šiluma nesušilo. Debesuotomis dienomis agurkai nenorėjo augti. Išbandėme viską, ką galėjome – davėme jiems maisto, vandens ir gryno oro, bet jie vis tiek neišdygo.
Yra daug įvairių rūšių agurkų sėklų, tačiau svarbu pasirinkti tinkamas mūsų orams. Patyręs sodininkas siūlo naudoti rūšį, vadinamą aštuonkoju, nes jis gerai auga mūsų klimato sąlygomis. Šių agurkų šaknys ilgesnės nei kitų rūšių, todėl geriau toleruoja sausą orą ir ligas. Tai reiškia, kad agurkai bus skanūs ir gražiai atrodys. Jie geriausiai auga dirvožemyje, kuriame yra daug maistinių medžiagų ir gali išlaikyti vandenį bei orą. Gera idėja juos sodinti toje pačioje vietoje kas kelerius metus.
Gera ventiliacija reiškia, kad šviežias oras patenka ir blogas oras išeina.
geriausios agurkų rūšys auginti šiltnamyje vadinamos „Pasalimo“ ir „Mirabelle“. ‘Pasalimo’ agurkai pradeda augti praėjus 50 dienų po pasodinimo. Jie yra dideli, žali ir cilindro formos. Jie neužauga per dideli. Šie agurkai auga tikrai gerai ir nėra lengvai pažeidžiami ligų. Mirabelle agurkai taip pat tikrai geri. Jie auga labai anksti ir išaugina daug agurkų. Agurkai smulkūs, gražios formos, su mažomis sėklytėmis. Jie nėra kartaus skonio. Mirabelle agurkai yra atsparūs kai kurioms ligoms, kurios gali pakenkti kitiems agurkams.
Kai daug lyja ir visą laiką debesuota, naktį šiltnamyje kaupiasi drėgmė. Tai gali sukelti problemų agurkams, nes jie gali susirgti ir pūti. Norėdami to išvengti, žmonės dažniausiai šildo šiltnamį, tačiau birželį to daryti nesinori. Taigi, sodindami agurkų sodinukus, jie turėtų pagalvoti ir apie blogą orą. Jie gali apsaugoti agurkus nuo susirgimo rečiau sodindami daigus. Jie taip pat turi gerai vėdinti šiltnamį, kad oras galėtų judėti aplink augalus. Ir jiems nereikia bijoti nupjauti papildomų agurkų augalų dalių, nes tai iš tikrųjų padeda išvengti susirgimo. Taip yra todėl, kad puvimą sukeliantys grybai bijo deguonies.
Kad agurkai gerai augtų, jiems reikia daug saulės spindulių. Geriausia sodinti tokius agurkus, kurie gali atlaikyti sausą orą ir ligas lauke.
Kartą per savaitę dėkite augalinį maistą ant savo augalų, kad jie augtų ir išliktų sveiki.
Kai agurkai pagelsta, tai reiškia, kad jie iš dirvožemio negauna reikiamų maistinių medžiagų. Kad agurkai gerai augtų, dirvožemis turi būti tam tikro rūgštingumo. Jei nebus tinkamo rūgštingumo, agurkai negaus pakankamai maisto ir nusilps. Per daug laistyti gali pageltonuoti ir agurkų lapai. Patyrę sodininkai gali pasakyti, ko reikia agurkams, žiūrėdami į juos.
Jei agurkų lapai nusidažo šviesiai žalia spalva su geltonu atspalviu, vadinasi, jiems reikia daugiau azoto trąšų. Dėl to augalas gali augti lėčiau, numesti apatinius lapus ir turėti mažų, lėtai augančių vaisių. Jei lapai melsvai žali ir pradeda mažėti, vadinasi, jiems reikia daugiau fosforo trąšų. Jei lapai tamsiai žali su geltonais krašteliais, kurie paruduoja, vadinasi, jiems reikia daugiau kalio trąšų. Kai lapai tampa šviesiai žali su geltonu atspalviu ir atrodo kaip sudeginti, tai reiškia, kad jiems reikia daugiau magnio. Jei lapai yra kupoliški, o kraštai išblukę, boro gali būti per daug. Šiurkštūs ir trapūs lapai reiškia, kad yra per daug kalcio.
siūlo būdą, kaip padėti agurkams augti stipriems ir sveikiems. Kartą per savaitę galite duoti jiems specialaus skysčio, kuriame yra svarbių maistinių medžiagų. Norėdami pagaminti skystį, į kibirą vandens įmaišykite šiek tiek acto, kad dirvožemis būtų tinkamas. Tada įpilkite šaukštą specialių trąšų ir visą arbatinį šaukštelį kitos maistinės medžiagos, vadinamos kalcio nitratu. Kai laistysite agurkus šiuo specialiu mišiniu, jie turės viską, ko reikia, kad gerai augtų ir išliktų stiprūs nuo ligų ir vabzdžių. Jie taip pat išaugins daug skanių agurkų, kuriais galėsite mėgautis!
Nuskynus agurkus nuo augalų reikėtų imti bent 1-2 kartus per savaitę. Kai agurkai tampa dideli, jie pasiima daug maistinių medžiagų, kurios padeda jiems augti. Tai gali apsunkinti naujų agurkų augimą. Bet kai nuskini agurkus, tai liepia augalams gaminti daugiau agurkų.
Agurkų priežiūros patarimai
Šiltnamyje nupjauname senus geltonus lapus ir vaisius duodančių didžiųjų augalų stiebus. Mums nereikia liesti sveikų žalių lapų, nes jie maitina visus po jais augančius vaisius.
Agurkai nemėgsta šalto vandens, nes nuo jo gali susirgti jų šaknys. Taigi, geriausia juos laistyti šiltu, maždaug 25 laipsnių Celsijaus vandeniu. Turėtumėte tai padaryti po pietų. Kai lauke karšta, agurkus reikėtų laistyti kasdien. Bet kai ne taip karšta, laistyti tereikia 2 ar 3 kartus per savaitę. Agurkai taip pat mėgsta vandens ant jų lapų.
Kartą per savaitę sumaišykite vandenį ir specialų augalinį maistą. Šis specialus augalinis maistas yra mišinio pavidalu. Priklausomai nuo augalo amžiaus, ant augalo užpilkite 0,5–3 litrus mišinio.
Jei orai ilgą laiką buvo ūkanoti ir vėsūs, o agurkai serga šaknų puviniu, jiems padėti galima purškiant juos specialiu tirpalu, pagamintu iš karbamido ir „Kemira lux“. Šiuo tirpalu reikia purkšti apatinę lapų dalį, kur yra stomatozė, kur augalas gauna maistines medžiagas. Toks tręšimas yra tarsi vaistų davimas augalams, nes jų šaknys negali gauti pakankamai maisto iš dirvožemio. Norėdami gydyti šaknų puvinį, po kiekvienu augalu du kartus per mėnesį reikia pilti ryškiai rausvą kalio permanganato tirpalą.
Kai sodinate agurkus, aplink juos reikia švelniai, ne per giliai, bet šiek tiek purenti dirvą maždaug mėnesį. Po to galite šakute padaryti keletą nedideles skylutes dirvoje aplink augalus, kad jie gautų oro, ir įpilti naujos geros dirvos.
Agurkai gali skonis rūgštus, jei per karšta ar šalta, jei greitai keičiasi temperatūra, jei dirva sausa arba negauna reikiamo maisto medžiagų kiekio. Kai agurkai jaučia stresą, jie gamina medžiagą, dėl kurios jų skonis yra kartaus. Norėdami to išvengti, turime pasirūpinti, kad agurkai būtų apsaugoti nuo streso.
Jei augalai neturi pakankamai kalio, jie gali užauginti vaisius, kurie atrodo kaip kabliukai ar kriaušės. Šie vaisiai turi smailų galą ir yra stori apačioje. O jei augalams nepakanka azoto, vaisiai taip pat augs tokia forma.
Agurkams reikia daug vandens, ypač kai jie pradeda žydėti ir vaisius. Tačiau iš pradžių geriau duoti jiems mažiau vandens, o vėliau duoti daugiau. Tai padeda vaisiams augti greičiau.
Kai lauke labai karšta, agurkams reikia daug vandens ir jie taip pat apipurškiami vandeniu. Jei temperatūra siekia 30 laipsnių šilumos, tai gali pakenkti agurko augalo žiedadulkėms. Taigi, norėdami padėti agurkams, šiltnamyje turėtume įdėti indus su vandeniu, kai labai karšta.
Kad agurkai gerai augtų, jiems reikia daug saulės. Kai agurkai pradeda atrodyti kitaip, tai gali reikšti, kad jie negauna to, ko jiems reikia, ir gali susirgti.
Vertingas patarimas
Kai jūsų agurkų augalai pradės augti ir turės 3–4 lapus, galėsite juos prižiūrėti naudodami specialų mišinį. Į didelį kibirą vandens įlašinkite 30 lašų jodo, 20 gramų skalbinių muilo ir 1 litrą pieno. Sumaišykite viską kartu. Šiuo mišiniu galite purkšti augalus kas 10 dienų.
Galite atlikti keletą ypatingų dalykų, kad duona, agurkai ir paprikos geriau augtų ir išliktų sveiki. Pirmiausia duoną per naktį pamirkykite vandenyje, o ryte minkykite. Tada įpilkite nedidelį buteliuką jodo, kad padėtų duonai. Šiuo mišiniu galite purkšti agurkus, kad jie būtų žali ir sveiki. Papildomą mišinį taip pat galite laikyti vėliau. Atliekant šias specialias procedūras kas kelias savaites, jūsų agurkai, paprikos ir lapai išliks žali ir sveiki iki rudens. Kitas dalykas, kurį galite padaryti, yra sumaišyti išrūgas, cukrų ir vandenį. Tada šiuo mišiniu apipurkškite ir laistykite agurkus ir paprikas. Tai padės jiems užauginti daugiau vaisių.
Įdėkite didelį stiklainį svogūnų lukštų į didelį kibirą vandens ir užvirkite. Tada palikite ilgai stovėti, kad susimaišytų. Po to nukoškite svogūnų lukštus ir susmulkinkite, kad pasišalintų visas skystis. Sumaišykite skystį su daugiau vandens. Daug purškite agurkų augalų lapus ir palaistykite dirvą. Taip pat agurkus apipurkškite ir palaistykite pieno išrūgų ir vandens mišiniu.
Pakeiskite, kiek vandens duodate agurkams. Jie gali negauti pakankamai vandens arba jūsų naudojamas vanduo gali būti per šaltas.
About the author