Sparaksis (Sparaxis) yra populiarus svogūninis augalas, kuris gali praskaidrinti bet kurį sodą ar gėlyną. Čia yra išsamūs patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti sparaksis, kad galėtumėte džiaugtis jų grožiu.
Sodinimo vieta ir dirva
-
Vieta:
- Sparaxiai mėgsta saulėtas vietas. Suteikite jiems bent 6 valandas tiesioginės saulės šviesos per dieną.
- Jeigu jūsų klimatas labai karštas vasaros metu, šie augalai gali toleruoti šiek tiek pavėsio, ypač popietėmis.
-
Dirva:
- Sparaxiai geriausiai auga lengvame, gerai drenuotame dirvožemyje. Jei dirvožemis sunkus ar molingas, įmaišykite smėlio ar komposto, kad pagerintumėte drenažą.
- Optimalus pH lygis yra nuo 6 iki 7.
Sodinimas
-
Laikas:
- Sparaksis yra rudens sodinimo svogūnėliai daugumoje vietovių. Sodinimas turėtų būti atliktas ankstyvą rudenį, kad svogūnėliai galėtų įsitvirtinti iki žiemos.
-
Sodinimo gylis ir atstumas:
- Svogūnėlius sodinkite apie 5-8 cm gylyje ir palikite apie 10 cm atstumą tarp svogūnėlių, kad būtų pakankamai vietos augti.
-
Sodinimo metodas:
- Iškaskite mažas duobeles reikiame gylyje, įdėkite svogūnėlius smaigaliu į viršų, uždenkite dirvožemiu ir lengvai suspauskite.
- Po sodinimo laistykite, kad svogūnėliai pradėtų įsišaknyti.
Priežiūra
-
Laistymas:
- Sparaxiai mėgsta vidutinį drėgmės lygį. Laikykite dirvą drėgną, bet nepermirkusią.
- Laistykite reguliariai, ypač aktyvaus augimo ir žydėjimo laikotarpiu. Sumažinkite laistymą po žydėjimo, leiskite dirvai šiek tiek išdžiūti tarp laistymų.
-
Tręšimas:
- Prieš sodinant svogūnėlius, įmaišykite subalansuotas trąšas ar kompostą į dirvą.
- Augimo metu galite papildomai tręšti skystomis trąšomis kas 4-6 savaites, kad paskatintumėte sveiką augimą ir gausų žydėjimą.
-
Mulčiavimas:
- Mulčiavimas organinėmis medžiagomis, kaip kompostas ar žievė, padės išlaikyti dirvos drėgmę ir sumažinti piktžolių augimą.
- Mulčiuojant aplink augalą, palikite šiek tiek vietos aplink svogūnėlius, kad išvengtumėte puvimo.
-
Genėjimas ir priežiūra po žydėjimo:
- Pašalinkite nuvytusius žiedus, kad skatintumėte naujų žydėjimą ir neleiskite augalui nuvertinti energijos sėklų formavimui.
- Palikite lapus, kol jie visiškai pagels ir natūraliai sudžius, nes tai leidžia svogūnėliams kaupti energiją kitų metų žydėjimui.
Ligos ir kenkėjai
-
Ligos:
- Sparaksis yra gana atsparus daugeliui ligų. Tačiau perlaistymas arba prastas drenažas gali sukelti svogūnėlių puvimą ar grybelines ligas.
- Užtikrinkite tinkamą dirvos drenažą ir venkite perlaistymo.
-
Kenkėjai:
- Stebėkite amarų, tripsų ir svogūnėlių kenkėjų požymius. Pastebėjus kenkėjus, naudokite insekticidinius muilus arba kitus natūralius repelentus.
- Graužikai kartais gali pažeisti svogūnėlius. Naudokite fizinius barjerus arba augalų apsaugos priemones, kad apsaugotumėte svogūnėlius.
Žiemos priežiūra
- Šilti klimatai: Sparaksis gali būti auginamas kaip daugiametis augalas šiltuose klimatuose, kur nėra ilgalaikio šalčio.
- Šalti klimatai: Jei gyvenate šalto klimato zonoje, rekomenduojama iškasti svogūnėlius rudenį po nuvytimo ir saugoti juos vėsioje, sausoje vietoje iki pavasario sodinimo.
Laikydamiesi šių patarimų, galėsite sėkmingai auginti ir prižiūrėti sparaksis, kad jie puikiai žydėtų ir suteiktų grožio jūsų sodui.
About the author